УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день Святої Трійці Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської ЛавриУ неділю, 7 червня, у день вшанування Святої Трійці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію та Вечірню у Трапезному Храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
 
Йому Блаженству співслужили: намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, ректор Київських духовних академії та семінарії архієпископ Бориспільський Антоній, єпископ Макарівський Іларій, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківськи   Пантелеімон, а також братія монастиря та викладачі духовних шкіл у священному сані.

В архіпастирському слові під час богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир розповів віруючим про свято П’ятидесятниці.

«Перш ніж вознестися на небеса, Христос заповідав учням повернутися до Єрусалима і залишатися в місті доти, поки ті не отримають сили від Бога, — сказав зокрема Предстоятель. — Так, Ісус пообіцяв, що вони приймуть Духа Святого, про Якого Він говорив протягом Свого життя.

Це пророцтво збулося на апостолах на п'ятдесятий день після Пасхи, тобто на десятий день після Вознесіння Христа. У зв'язку з цією подією в день П'ятидесятниці Церква славословить і шанує Пресвяту Трійцю. Таким чином, П'ятидесятниця — це свято Пресвятої Трійці і початок благодатного служіння Церкви».

За Літургією Первосвятитель нагородив викладача Канонічного права Київських Духовних шкіл ієромонаха Сильвестра (Стойчева) та  священнослужителів випускного курсу Академії правом носіння золотого наперсного хреста.

За святковим богослужінням також молилися народні депутати, серед яких: Віктор Янукович, Микола Азаров, Олександр Лавринович, Василь Горбаль, Юрій Бут та інші.

Наприкінці Вечірні було звершене традиційне для цього дня освячення зелених гілочок.

Однією з особливостей сьогоднішнього богослужіння є те, що під час нього читаються коліннопреклонні молитви, складені в IV столітті святителем Василієм Великим.

На свято Трійці прийнято прикрашати храми та помешкання травою, квітами й гілками дерев. Так святкувала П’ятидесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна також зберегла цей звичай, надавши йому нового значення: тепер молода зелень і квіти не лише символізують принесення Богу зачатків весни, а й саму Церкву Христову, крім того, вказують на оновлення людей Духом Святим.

Напередодні свята, 6 червня, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Всеношну у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники
ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com