УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулося урочисте зібрання, присвячене черговому випуску Київських духовних шкіл15 червня,  у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулися урочистості, присвячені XIV-му випуску Київської Духовної Академии і XVIIІ-му Семінарії.

Після Божественної літургії, що була звершена у Трапезному храмі  в актовому залі Київської Духовної Академії (45-й корпус Лаври) відбувся урочистий акт, присвячений черговому випуску.

Відкрив зібрання вступним словом ректор КДАіС архієпископ Бориспільський Антоній.

Спершу владика поздоровив присутніх із днем пам’яті Києво-Братської ікони Божої Матері, який відзнячається сьогодні. Архієпископ Антоній зауважив, що цей образ був прославлений у Києво-Братському монастирі, де свого часу була заснована Києво-Могилянська академія, яка є попередницею Київських Духовних шкіл.

Також ректор зосередив увагу присутніх на складностях і особливостях  процесу виховання майбутніх пастирів.

«Для майбутнього священнослужителя необхідно дати максимум знаннь, що йому знадобляться, але, мабуть, найважливіше виховати повноцінну особистість, сформувати доброго християнина, який і буде майбутнім добрим пастирем», - відзначив він.

Після цього проректор по навчальній частині архімандрит Клімент (Вечеря) навів деякі статистичні дані по випускним курсам та школі взагалі.

Далі слово було надано Блаженнішому Митрополитові Володимиру, який звернувся з повчальним словом до випускників та студентів, які  продовжують  навчання.

«Хотів би вам побажати того, що необхідно нам у служінні – це особистий приклад. Без особистого прикладу священнослужителю немає чого робити, бо це буде не служіння, а артистизм, який  розтравлює серце як самого священника, так і тих, хто збирається із ним на молитву та вирішення життєвих проблем. Особистий приклад – це показник і освіти людини, і духовної його сутності та його кріпості віри. Прийміть Боже благословення та побажання бути достойними служителями Господу Богу і нашому народу», - сказав Архіпастир.

Після цього випускники отримали дипломи, а разом із ними, богословську літературу та свіжі номери друкованих видань КДАіС.

Наостанок, старости випускних курсів Семінарії та Академії подякували Блаженннішому Митрополитові Володимиру, архієпископу Антонію і кураторам курсів за багаторічну викладацьку  работу із ними та піднесли кожному букет живих квітів.

ДО РЕЧІ. Цьогоріч кількість студентів Семінарії становить 163 чоловіки, Академії – 129. Із ступенем  кандидата богослов’я навчання закінчили 5 студентів, 19 студентів стаціонару захистили дипломні роботи.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com