УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ взяв участь у відкритті пам’ятника меценату Николі Терещенку20 червня, напередодні Дня медика (відзначається 21 червня) на території Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії (вул. Чорновола, 28/1) за участі Митрополита Київського та всієї України Володимира відбулось урочисте відкриття пам’ятника меценату та почесному громадянину Києва Николі Артемійовичу Терещенку.

У заході від Української Православної Церкви також взяли участь: секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеімон, голова Синодального відділу "МІсія соціальної допомоги дітям" та член Піклувальної ради Кардіоцентру архімандрит Філарет (Кучеров).

Також на урочистостях були присутні представники влади: заступник столичного градоначальника Ірена Кільчицька та голова Шевченківської районної адміністрації міста Києва Віктор Пилипишин.

Перед початком офіційної частини Архіпастир ознайомився з медичним закладом та пройшов так званим «шляхом пацієнта». Зокрема, Він відвідав атріум, стаціонарне відділення, операційні та відділ реанімації, де благословив батьків дітей, що нині перебувають на лікуванні.

Офіційну частину вступним словом відкрив директор Центру Ілля Ємець, який  розповів про широку благодійну діяльність, якою займались Микола Терещенко та члени його родини.

Далі відбулося урочисте відкриття монументу  Николі Артемійовичу Терещенку.

Під час церемонії Блаженніший Митрополит Володимир відправив заупокійну літію за приснопам’ятного мецената та благодійника.

Після відправи Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до присутніх.

«Сьогодні ми відкриваємо цей  пам’ятник тому видатному зразку, до якого ми всі повинні прагнути, не дивлячись на наше соціальне  положення. Никола Терещенко – це людина, яка залишила після себе чудові собори, будівлі, це людина, яка все мала завдяки своєму світлому розуму і доброму серцю, який все віддавав бідним, малозабезпеченим, хворим та старим людям. Нехай ті добрі риси, які мав Никола Артемійович і за які Христос обіцяв великі блага, пробуджують у нас бажання любити один одного, дорожити один одним, спілкуватись один із одним і, таким чином, досягати спілкування з Богом. Нехай його милосердне життя буде завжди  зразком для нащадків», - відмітив Первосвятитель.

Наостанок усі бажаючі поклали квіти до підніжжя монументу. Зокрема, першими це зробили діти, яких оперували у Кардіоцентрі. Корзину з квітами підніс до пам'ятника й Митрополит Володимир.

До речі, у цьому році виповнюється 190 років від дня народження Николи Терещенка. 

Встановлення пам’ятника стало можливим завдяки зусиллям Піклувальної ради, що патронує Кардіоцентр.  

Зазначимо, що спеціально на церемонію відкриття пам’ятника з Франції прибули нащадки Николи Терещенко, зокрема прямий праправнук великого мецената Мішель Терещенко з родиною.

ДО РЕЧІ. У Києві Нікола Артемійович активно займався благодійною діяльністю і інвестуванням в будівництво громадських будівель.

Никола Терещенко побудував бескоштовну лікарню для чорноробів, де і нині працює Науково-практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії. І це далеко не єдина лікарня, яку звів та утримував цей меценат. При всіх заводах, що належали  Терещенку,  працювали безкоштовні  лікарні.

У 1881 році відкривається училище для сліпих, єдиний на той час заклад в Росії. У цьому ж році Нікола Артемійович виділяє 23 тисяч карбованців на будівництво Маріїнського дитячого притулку на розі вулиць Паньковської і Нікольско-Ботанічної (в даний час НДІ психології).

Крiм численних пожертв на користь мiста, вiн фiнансував будiвництво Києво-Печерської гiмназiї, торгових шкiл. Значною мiрою установи утримувалися за рахунок його i членiв родини.

Максим Сидоренко
фото Максима Брусники

 

ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com