УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У Київських Духовних школах розпочався новий навчальний рікДень знань у Київських духовних школах розпочався Божественною літургією, яку 1 вересня в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив ректор Академії і Семінарії архієпископ Бориспільський Антоній у співслужінні професорів і викладачів у священному сані.

Після богослужіння було освячено будівлю гуртожитку для студентів Академії (корпус Лаври № 60). Це пов'язано з капітальним ремонтом, який проводився на літніх канікулах.

Чин освячення звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. Після молитослів’я Архіпастир окропив святою водою келії студентів.

Наостанок Владика Ректор подякував Первосвятителю за батьківську турботу та піклування над Київськими Духовними школами та подарував йому богослужбовий Октоїх ХVIII століття.

Далі викладачі й студенти на чолі із своїм Предстоятелем попрямували до Хрестовоздвиженського храму. Тут біля раки з мощами преподобного Нестора Літописця Блаженніший Владика відправив молебень на початок нового навчального року.

Його Блаженству співслужили: ректор КДАіС архієпископ Бориспільський Антоній, єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.

Вітаючи благочестиве зібрання з початком нового навчального року, Архіпастир звернувся до присутніх із повчальним словом:

«Нині, підносячи молитви перед початком своїх трудів за участі усіх професорів і викладачів та кожного із студентів, сподіваюсь, що істина буде просвітлювати кожну людину, що приходитиме у світ, а особливо наших співвітчизників, котрі ще не прийшли до Христа. Якщо ви прийшли сюди, то будемо вірити, що ви прийшли сюди на заклик свого серця, щоб приготуватись перед високим і відповідальним служінням Богу і людям, щоб наше життя співпадало із нашими переконаннями, а наші переконання – із праведним життям тих, хто служить для нас прикладом», - сказав Митрополит Володимир.

Після богослужіння викладачі та студенти одержали благословення на труди й навчання в новому навчальному році від Предстоятеля Української Православної Церкви, який окропив усіх присутніх святою водою.

Максим Сидоренко
фото диякона Максима Брусніки

 

ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com