УКР РУС ENG 
   

ОЛЕКСІЙ, Єпископ Білгород-ДністровськийВікарій Одеської єпархії

У миру: Сергій Олександрович Гроха
Народився 27.09.1972.
Тезоіменитство - 25 лютого
Хіротонія - 19.08.2006
На кафедрі з 19.08.2006

Єпископ Білгород-Дністровський Алексій народився 27 вересня 1972 року в м. Дніпропетровську в родині службовців.

У 1979 році пішов у перший клас Дніпропетровської середньої школи №106; 1987 року закінчив 8 класів.

1987 року вступив на перший курс Дніпропетровського республіканського базового медичного училища №1, яке закінчив у 1991 році, одержавши кваліфікацію фельдшера.

У 1991 році став студентом факультету «Економіка виробництва» Дніпропетровського державного університету, який закінчив 1997 року, одержавши кваліфікацію економіста. Водночас навчався в Одеській духовній семінарії, яку закінчив 1994 року.

Того ж року вступив до Московської духовної академії, яку закінчив 1999 року.

У 2005 році закінчив Одеську національну юридичну академію з присвоєнням кваліфікації «юрист».

1992 року став послушником в Одеському Свято-Успенському чоловічому монастирі. 20 грудня того ж року митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел постриг його в чернецтво з ім'ям Олексій (на честь Олексія, митрополита Московського і всієї Русі Чудотворця).

3 січня 1993 року висвячений у сан ієродиякона, а 7 січня - в сан ієромонаха. Того ж року, на прохання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Парфеній возвів ієромонаха Олексія в сан ігумена.

10 жовтня 1994 року був призначений проректором Одеської духовної семінарії та викладачем Старого й Нового Завітів у перших класах. 1999 року, з благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела - голови Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ, ігуменові Олексію було доручено викладання канонічного права в четвертих класах ОДС.

1995 року митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел у Свято-Успенському кафедральному соборі м. Одеси в день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, 7 квітня, за Божественною літургією возвів ігумена Олексія в сан архімандрита.

1997 року його було призначено благочинним монастирів Одеської єпархії.

1998 року став настоятелем храму в ім'я св. мучч. Адріана та Наталії в м. Одесі, що на Французькому бульварі.

1999 року, рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, призначений намісником Одеського Свято-Успенського Патріаршого чоловічого монастиря.

2000 року Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви, нагороджений правом носіння другого хреста за богослужінням.

У день свята Преображення Господнього, 19 серпня 2006 року, Блаженніший Митрополит Володимир висвятив архімандрита Олексія в єпископа Білгород-Дністровського, вікарія Одеської єпархії.
 

Слово архимандрита Алексия (Грохи) на наречение его в епископа Белгород-Днестровского

Слово Блаженнейшего Митрополита Владимира на вручение жезла преосвященному Алексию, епископу Белгород-Днестровскому

  


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com