УКР РУС ENG 
   

МЕЛЕТІЙ, Єпископ ХотинськийСлово архімандрита Мелетія (Єгоренка) при нареченні його в єпископа Хотинського, вікарія Чернівецької єпархії

Ваше Блаженство! Високопреосвященніші, Преосвященні владики!
Богомудрі святителі й служителі Таїн Христових!

Божественний перст через визначення Священного Синоду нашої Церкви вказує та закликає нині моє недостоїнство до єпископського служіння. Зі страхом і трепетом постаю я, грішний, сьогодні перед вами, щоб засвідчити своє усвідомлення цього високого подвигу, до якого залучає мене, недостойного, Церква.

Єпископ є наступником святих апостолів. Він - продовжувач справи, яку звершив на землі Господь і Спаситель наш Iсус Христос. Архіпастир є Ангелом Церкви і, за словами апостола, повинен «дотримуватися істинного слова, згідно з вченням» (Тит. 1, 9), гідно робити справу благовісника (2 Тим. 4, 5), у всьому «бути непорочним» (1 Тим. 3, 2). Єпископство - найвище служіння в Церкві.

Великі святителі та отці Церкви лякалися висоти цього служіння. Що ж можу сказати я, грішний? Ніяковіє душа моя цієї хвилини, тому сьогодні перед вами визнаю свою гріховність, сповідую свою неміч, свідчу своє недостоїнство.

Бажав би я, святителі Божі, утекти від цього священного зібрання та сховатися від відповідальності, яку ви покладаєте на мене. Але чую євангельські слова Спасителя: «Не ви Мене вибрали, а Я вибрав вас» (Iн. 15, 16). Згадую свої чернечі обітниці, що їх давав я біля святих мощей преподобного авви Сергія, відчуваю вашу високу довіру, а тому повністю вручаю себе Промислу Божому. Нехай буде Всеблага воля Господня на мені!

Знаю, що єпископство - це не лише пошана серед віруючих, честь і велика влада; насамперед - це хрестоносіння, важка духовна праця та подвиг. Вбачаю у визначенні Священного Синоду мене до цього служіння заклик до жертовного вчинку, самовідданої праці на благо народу Божого, нашої Святої Церкви. Маю надію виправдати довіру священноначалля.

Вірую, що «сила Божа в немочі звершується» (2 Кор. 12, 9), і тому сьогодні молюся, щоб Господь не залишав мене без Своєї благодатної божественної допомоги під час мого нового церковного послуху, щоб Преблагословенна Цариця Небесна захищала й покривала мене на важкому шляху, що очікує попереду. Молитовно сьогодні благаю бути мені заступниками преподобного Сергія Радонезького, в обителі котрого я, грішний, навчався й починав своє служіння Церкві; преподобного Iова Почаївського, у Лаврі якого я сподобився жити серед благочестивих богомудрих старців; а також великомученика Iоанна Сочавського - покровителя Буковини, тієї благодатної землі, де Господь судив мені нести послух упродовж останніх 16 років.

Зрештою, сподіваюся на молитовну підтримку й батьківські поради та настанови Вас, Ваше Блаженство. Прошу й вас, дорогі владики святі, помолитися про мене, щоб Господь дав сили бути «взірцем для вірних у слові, в житті, в любові, в дусі, у вірі, в чистоті» (1 Тим. 4, 12).

У своєму душевному збентеженні знаходжу втіху в тому, що єпископське служіння розпочну я під омофором Вашого Блаженства, мудрого Першосвятителя Української Церкви, прикрашеного дивними й багатими дарами молитви, розсудливості, терпіння та смирення, і проходитиму свій шлях під святительським керівництвом Високопреосвященнішого владики Онуфрія, доброго мого наставника та духовного отця.

Тремтить душа моя, і, приймаючи благе іго Христове та легкий Його тягар (Мф. 11, 30), знову й знову звертаюся до вас, богомудрі архіпастирі й отці, з колінопреклонним проханням: піднесіть свої святительські молитви про мене, грішного. Нехай подасть мені Господь з покладанням ваших рук Свою всесильну благодать, яка виправить мої вади та немочі, наповнить убогість сил моїх для гідного пастирського служіння в сані єпископа на славу Божу та на користь Святій Православній Церкві. Амінь.   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com