УКР РУС ENG 
   

ВІССАРІОН, Архієпископ Овруцький і КоростенськийСлово архімандрита Віссаріона (Стретовича) при нареченні його в єпископа Коростенського, вікарія Житомирської єпархії

Ваше Блаженство!
Ваші Високопреосвященства, богомудрі святителі Божі!

Зі страхом і трепетом стою я нині перед вами. Бог Всеблагим Промислом Своїм призиває мене, недостойного, через ваше благословення до великого, нелегкого єпископського служіння в Церкві Христовій.

Церковні святителі повсякчас підкреслюють невимовну складність архіпастирської діяльності. Багато труднощів доводиться долати єпископу, виконуючи високі й відповідальні обов'язки, покладені на нього Церквою Божою. Господь наш Iсус Христос здобув Церкву Кров'ю Своєю і завершив Своє служіння на землі Голгофою, Воскресінням і Вознесінням на небо в Царство слави, залишившись до кінця слухняним Богу Отцю, «навіть до смерті, смерті ж хресної» (Флп. 2, 8). «Христос постраждав за нас, - говорить святий апостол Петро, - залишивши нам приклад, щоб ми йшли по слідах Його» (1 Пет. 2, 21).

Святі апостоли були покликані Богом на подвиг пастирського служіння, і як ревно вони виконували його! В їхніх серцях палав дух божественної любові Спасителя до людства, надихаючи на важке, вище за сили людської природи служіння на благо людей. Ніхто й ніщо не могло зупинити їхнього церковного горіння, вони з любов'ю благовіствували Євангеліє Царства Божого всесвітові, і в цьому полягала мета їхнього життя, це було для них моральним обов'язком. Через свою чистоту і святість апостоли мали особливу любов у своєму серці, про що свідчать слова святого апостола Павла: «Лихословлять нас, ми благословляємо; гонять нас, ми терпимо; ганьблять нас, ми молимось; ми як сміття для світу, як порох, що усі топчуть донині» (1 Кор. 4, 12-13).

Як учитель, єпископ зобов'язаний берегти чистоту православного вчення, бути для всіх наставником і взірцем чеснот. Але з якими труднощами можливе досягнення цих цілей! Вчення, яке преподають архіпастирі, потребує постійного пильнування. Вороги християнства весь час загрожують його чистоті, а тому єпископу потрібно бути надзвичайно обережним і мудрим, щоби встояти проти їхніх нападів і зберегти своє стадо неушкодженим.

Святий Iоанн Златоуст так говорить про ці труднощі: «Якщо в когось немає цієї сили, а між тим постійно нападають вороги, то в разі необхідності повинні ми відгородитися словом, щоб не бути ураженими стрілами ворога». А преподобний Iоанн Ліствичник додає: «Коли вівці пасуться, нехай пастир не перестає грати на сопілці слова, і особливо, коли вони схиляються до сну; тому що вовк нічого так не боїться, як голосу пастирської сопілки» (гл. 8).

Я радію, що виховувався в християнській родині. Особливо тішуся, що мав можливість навчатися в духовній школі Троїце-Сергієвої Лаври під благодатним покровом Божої Матері, молитовним предстательством преподобного Сергія Радонезького та мудрим керівництвом Вашого Блаженства, коли Ви були ректором Московської духовної академії. Всі ми бачили й відчували у Вашій особі прекрасного, велелюбного архіпастиря. У цьому святому православному місці, молитвами Церкви, милістю Божою, я відчував особливу благодать, пам'ять про це завжди велітиме дякувати Господові за все й з любов'ю йти християнським спасительним шляхом, закликати інших до православ'я, адже в ньому - наше справжнє щастя і спасіння.

Християнська любов спонукає мене нині прийняти від вас цей нелегкий церковний послух, хоча багато разів я молився, щоб обминуло мене єпископське служіння. Але нехай не моя воля буде, а всесвята воля Божа. Нині з вірою всі сподівання покладаю на нашого Пастиреначальника Господа Iсуса Христа, заступництво й допомогу Божої Матері, молитви Церкви, преподобних Антонія, Феодосія та інших Києво-Печерських святих.

Моліться про мене, Ваше Блаженство, Ваші Високопреосвященства, святителі Христові, щоб Господь Своєю милістю послав моїй немочі, мені, грішному, Свою благодать, дарував мені мудрість, сили душевні й тілесні для майбутнього церковного служіння. Амінь.   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com