УКР РУС ENG 
   

ФЕОДОР, Архієпископ Кам'янець-Подільський і ГородоцькийСлово на вручення жезла Преосвященному Феодору, єпископу Почаївському, вікарію Тернопільської єпархії

Возлюблений у Христі собрате, єпископе Феодоре!

Прийми жезл як знамення сили й влади, щоб ти вражав ним ворогів невидимих, духів злоби піднебесної, які повстають проти всього щирого, божественного і святого. Зміцнюваний могутністю сили Божої, ти повинен пасти словесне чернече стадо цієї Свято-Успенської Почаївської Лаври, охороняти насельників святої обителі від того, хто, за словами святого апостола, «ходить, немов лев рикаючий, шукаючи, кого поглинути».

На своєму шляху ти зустрінеш скорботи й спокуси, однак ніколи не сумуй; пам'ятай, що Господь сказав: «У світі скорботи будете, але мужайтесь: Я переміг світ» (Iн. 16, 33). Пам'ятай, що всесильною покровителькою цього святого місця є Цариця Небесна, Преблагословенна Діва Марія. Твоя єпископська хіротонія відбулася в день прославлення Її чесної ікони «Почаївської» - цим Пресвята Богородиця нагадує тобі, щоб у скрутні хвилини служіння ти звертався до Неї.

Завжди й за все дякуй Богові; постійною внутрішньою молитвою возгрівай у собі благодатний дар, яким нині наділив тебе Господь, і пам'ятай, що Божественна сила проявляється в любові до Бога, і в Бозі - у любові до ближнього, що той, хто любить Бога, перемагає диявола.

Використовуй владу, даровану тобі від Царя тих, хто царствує, і Господа тих, хто панує, для побожного творення й облаштування спасительного подвигу в чернечому братстві в цілому й у душі кожного насельника зокрема, щоб у той час, коли станеш перед Господом, ти міг дерзновенно сказати: «Ось, Господи, я і діти, котрих дав мені» (Євр. 2, 13).

А тепер зійди й зі страхом Божим благослови ченців і всіх боголюбивих віруючих, які сьогодні молилися разом із нами під час твоєї архієрейської хіротонії, прославляючи Єдиного в Трійці Бога: Отця і Сина і Святого Духа.

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com