УКР РУС ENG 
   

ОНУФРІЙ, Митрополит Чернівецький і БуковинськийСлово на вручення жезла Преосвященному Онуфрію, єпископу Чернівецькому і Буковинському

Преосвященний єпископе Онуфрію, возлюблений у Христі брате!

З волі Божої, благої та досконалої, яка кожну людину скеровує до спасіння, у кафедральному Володимирському соборі міста Києва - колиски православного християнства в нашій багатонаціональній країні - відбулася твоя єпископська хіротонія. Ти одержав благодать Святого Духа для єпископського служіння Церкві Христовій. Для тебе це найбільша подія в житті; для нас, архіпастирів, - відповідальна справа; для твоєї майбутньої пастви - надія.

Ти послухався голосу Божого, який закликав тебе на служіння Церкві в юнацькі роки. Місце твого народження - Буковина. Ти закінчив Московську духовну академію, був пострижений у чернецтво в Троїце-Сергієвій Лаврі, де тривалі роки сумлінно ніс різні церковні послухи.

Послух і смиренність - це початок духовного життя. Як тобі було призначено, ти прибув у Почаївську Лавру і став намісником обителі. Нині, як і століття тому, монастир преподобного Iова є оплотом православ'я в буковинському краї. Цього року ти разом з лаврською братією витримав напади на православ'я з боку ворожих нашій святій Церкві сил. Ми радіємо, що Почаївська Лавра змогла захистити себе молитвами преподобного Iова та заступництвом Божої Матері.

З прийняттям єпископської благодаті тобі належатиме більш відповідальне служіння в Чернівецькій єпархії. Ти знаєш, що це багатонаціональний край, і тобі знадобляться терпіння, мудрість і батьківська любов, щоб бути для всього духовенства та віруючих добрим пастирем.

Новопоставлений єпископ повинен на все своє життя запам'ятати архієрейську присягу, яку він дав не людям, а Богові. З яким почуттям і настроєм ти прийняв благодать єпископства? Якщо зі страхом Божим, то благо тобі, тому що цей страх виникає від усвідомлення своєї немочі, духовної вбогості й смиренності перед величчю й відповідальністю служіння. Але якщо новопоставлений єпископ приймає архієрейство з почуттям внутрішнього самовдоволення, то благодать Божа відступить, адже Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать. За словами святого Григорія Богослова, «піднесення шляхів наших в очах наших є відхиленням від шляху Божого, хоча б ми на ньому й перебували». Усвідомлення єпископського достоїнства варто применшувати міркуваннями про власну вбогість і гріховність, пам'ятаючи про силу Божу, котра проявляється в нашій немочі (2 Кор. 12, 9).

На новому місці служіння ти керуватимеш церковною областю, різноманітною за своїм національним складом. До твоїх численних обов'язків входить нагляд за служінням пастирів та інших членів кліру. Яким чином маєш намір ти здійснювати цю складну справу? Якщо тільки шляхом наказів і доган, то результати такого адміністрування будуть жалюгідними і для довіреної тобі пастви, і для тебе особисто. Якщо ж управлятимеш своєю паствою в дусі батьківського піклування, то плоди твого керівництва будуть добрими. Це не виключає застосування в одних випадках необхідної й рятівної суворості, а в інших - отчої поблажливості.

Архіпастир не має права на безтурботність. Він повинен постійно пильнувати себе і свою паству. Апостол Павло в бесіді з ефеськими єпископами сказав: «Отож, пильнуйте себе і всю отару, в якій Дух Святий поставив вас єпископами пасти Церкву Господа і Бога, яку Він здобув Собі Кров'ю Своєю» (Діян. 20, 28). Лише за цієї умови скарб благодаті, яку ми одержуємо під час єпископської хіротонії, стає для нас джерелом духовної сили. В іншому випадку благодать Божа відходить від єпископа, і він перетворюється на звичайного адміністратора.

Завжди згадуй про заступництво Божої Матері, під покровом Якої ти подвизався в Почаївській Лаврі. Коли зустрінеш на своєму шляху труднощі та скорботи, звертайся до Її молитовного предстательства перед Господом нашим Iсусом Христом. Проси небесної допомоги і в наших преподобних отців Печерських Антонія і Феодосія, а також у преподобного Iова Почаївського.

А тепер прийми наші вітання і цей архієрейський жезл. Від даної тобі благодаті Святого Духа, отриманої через покладання рук наших, дай київській пастві твоє перше архієрейське благословення.

Митрополит Київський і всієї України   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com