УКР РУС ENG 
   

ТУЛЬЧИНСЬКА єпархіяТульчинська єпархія, створена рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 4 жовтня 1994 року (Журнал № 22), знаходиться в східній частині Вінницької області Подільського краю. До її складу входять 16 районів: Бершадський, Гайсинський, Iллінецький, Казатинський, Крижопільський, Липовецький, Немирівський, Оратівський, Піщанський, Погребищенський, Теплицький, Тростянецький, Тульчинський, Тиврівський, Чечельницький і Ямпільський. Єпархіальна територія розділена на 19 благочинь.

Домінуючими конфесіями є православ'я та католицизм.

Першим архієреєм на Тульчинській кафедрі був єпископ Iнокентій (Шестопаль) (1994-1999). З 30 березня 1999 до 22 листопада 2006 року кафедру очолював єпископ Iполит (Хилько). Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 2006 року (Журнал № 60) на кафедру було призначено архієпископа Iонафана (Єлецьких).

При єпархіальному управлінні діють такі відділи:

- з представницьких питань і міжконфесійних зв'язків;

- з організаційних і господарських питань;

- з питань зв'язку зі Збройними силами;

- роботи з молоддю;

- з видавничих питань та інформації;

- релігійної освіти, катехізації та місіонерства;

- благодійності й соціального служіння.

На початок 2007 року зареєстровано 420 парафій, на яких служать 252 священнослужителі (з них 7 дияконів). 66 парафій не мають храмів. Монастирів і подворій на території єпархії немає.

Кафедральний собор на честь Різдва Христового розташований у місті Тульчин, щодня тут відбуваються богослужіння, а в святкові й недільні дні - дві Літургії.

Благодійне й духовне служіння здійснює сестринство (понад 20 осіб) при храмі в ім'я святого архангела Михаїла в смт Чечельник. Сестри доглядають немічних і хворих людей у селищі, готують їжу для нужденних і бідних.

На парафіях духовну просвітницьку роботу здійснюють близько 60 недільних шкіл; є бібліотеки православної літератури.   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com