УКР РУС ENG 
   

МУКАЧІВСЬКА єпархіяТериторія Мукачево-Ужгородської єпархії входить до складу Закарпатської області, яка розташована на заході України і межує з Угорщиною, Словаччиною та Польщею. Населення Закарпаття багатонаціональне: тут живуть українці, росіяни, угорці, румуни, поляки та представники інших національностей. Богослужіння в православних храмах проводяться слов'янською та угорською мовами.

Мукачівська єпархія - одна з найдавніших. Її заснування датується часами святих братів Кирила і Мефодія, тому в житті віруючих Закарпаття та в богослужінні склалися свої звичаї, мова, традиції та піснеспіви, які, хоч і демонструють національне обличчя закарпатців, проте не суперечать догматам Православної Церкви. За переказами, Кирило й Мефодій, ідучи в Моравію, декілька місяців жили на Закарпатті, від них закарпатці й отримали християнську віру й церковнослов'янське богослужіння.

Після захоплення угорцями Моравії 907 року слов'янську Літургію було замінено латинською. Проте на Закарпатті церковнослов'янська мова збереглася до наших днів.

До 1939 року Мукачево-Ужгородська єпархія називалася Мукачево-Пряшівською і була під юрисдикцією Сербського Патріархату. Після приєднання Карпатської Русі до України в 1949 році Мукачівська єпархія увійшла під юрисдикцію Руської Православної Церкви.   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com