УКР РУС ENG 
   

У Київських духовних школах відбувся Річний акт9 листопада, у день пам'яті преподобного Нестора Літописця Київські духовні школи урочисто відзначили своє престольне свято та актовий день.

Після закінчення Божественної літургії в актовому залі Київської духовної академії (корп. № 45) відбулася офіційна частина урочистого річного акту. За традицією, акт почався співом молитви «Царю Небесний».

Відкрив акт ректор Київських духовних шкіл архієпископ Бориспільський Антоній. На Акті були присутні намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький та Вишневський Олександр, єпископи: Ніжинський і Прилуцький Іриней, Корсунський Нестор і Васільсковскій Пантелеімон, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Сергій Ющик, представники Московської, Мінської духовних академій, Одеській, Почаївської, Таврійської і Харківській духовних семінарій, а також інші високопоставлені гості.

Першим слово було надано наміснику Лаври митрополиту Павлу, який оголосив привітання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира на адресу владики ректора, професорсько-викладацької корпорації, студентів та гостей. У своєму привітанні Його Блаженство, відзначаючи особливу роль преподобного Нестора, сказав: «Сьогодні життєвий подвиг і неоціненний внесок святого Нестора у вітчизняне історико-культурне середовище створюють натхненний приклад для наслідування в очах сучасного студента, викладача і священнослужителя столичних духовних шкіл». Закінчивши вітальне слово, митрополит Павел від себе особисто подякував владиці ректору за його опіку над духовними школами та побажав Його Високопреосвященству кріпості та багатьох років життя.

Після закінчення привітальних слів були вручені грамоти з присвоєнням стипендій імені Митрополита Київського і всієї України Володимира та стипендії Міністерства Транспорту та зв'язку України імені Г. Кірпи кращим вихованцям і студентам КДАіС. У цьому році стипендією імені Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира удостоєні: студент ІІІ курсу Академії диякон Володимир Дяченко і вихованець 2-го класу Семінарії Євген Паламаренко.

Стипендії Міністерства Транспорту та зв'язку України імені Г. Кірпи вручив начальник адміністративної служби Південно-Західної залізниці Коновал Олексій Юрійович. Цього року стипендіатами стали студенти IIІ курсу Академії Олег Надь та Андрій Музольф і вихованці 4-го і 3-го класу Семінарії Іван Квашнін і Вадим Семененко.

Далі відбулося вручення церковних орденів викладачам Київських духовних шкіл, які в поточному році відзначили свої ювілеї:

1. доцент Володимир Вікторович Бурега - орденом святителя Димитрія (Туптала), митрополита Ростовського

2. протоієрей Олег Скнар - орденом святителя Петра Могили

3. протоієрей Сергій Вейго - орденом святителя Петра Могили

4. Олександр Мацегорін - орденом святителя Димитрія (Туптала), митрополита Ростовського

5. Галина Кущ - орденом святої великомучениці Варвари (ІІ ст.)

6. Андрій Омельченко - орденом святителя Феодосія Чернігівського

Урочистий акт завершився виступом змішаного хору Київських духовних шкіл під управлінням ігумена Романа (Підлубняка).

Після закінчення акту архієпископ Антоній подякував усім присутнім за участь в урочистостях Київських духовних школах і попросив піднести загальну молитву за здоров'я Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.


Сайт КДАіС

 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com