УКР РУС ENG 
   

Національна університетська бібліотека Страсбурга оголосила Пересопницьке Євангеліє книгою місяцяПочинаючи з грудня 2011 року Національна університетська бібліотека Страсбурга (Франція) виставляє інформацію про Пересопницьке Євангеліє в спеціальному розділі свого сайту – «Книга місяця».

Раніше, 10 листопада 2011 року факсимільна копія Пересопницького Євангелія була передана в дар другій за розмірами бібліотеці Франції з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископом Полтавським та Миргородським Филипом, головою Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ та Синодального відділу релігійної освіти і катехізації УПЦ. Дарування було здійснене в приміщенні Європейської парламентської асоціації на зустрічі, присвяченій Православ’ю в сучасній Україні, організованої Представництвом Руської Православної Церкви в Страсбурзі спільно з Відділом зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.

Враховуючи унікальність даного документу, дирекція Національної університетської бібліотеки прийняла рішення помістити Пересопницьке Євангеліє в спеціально захищеному сховищі поряд з древніми рукописами, виданнями Й. Гуттенберга та іншими цінними документами. Однак, кожний гість бібліотеки зможе ознайомитись з надбанням української культури в читальному залі. Пересопницьке Євангеліє представляє інтерес не тільки для православних віруючих, але й для культурологів, істориків та лінгвістів.

Крім того, ще одна факсимільна копія Пересопницького Євангелія передана архієпископом Полтавським та Миргородським Филипом в дар ставропігіальному приходу Всіх Святих у Страсбурзі, і буде зберігатися в у православних християн цього міста.

Створене в середині XVI-го століття в Пересопницькому монастирі на Волині на замовлення української аристократії, Євангеліє представляє собою шедевр світової культури. Його текст адаптований до розмовної української мови того часу. Автори виконали свій труд на дорогому пергаменті, написали текст золотом та красками, а сторінки оформили яскравими мініатюрами, досягнувши, таким чином, повної гармонії між формою та змістом.

З 1991 року саме на цьому Євангелії складають присягу Президенти України. Оригінал рукопису зберігається в Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в 2008 році було здійснене факсимільне видання Пересопницького Євангелія.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com