УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Секретар Предстоятеля УПЦ очолив святкове богослужіння з нагоди 10-річчя Свято-Георгіївського храму на Південному вокзалі столиці9 грудня,  у день освячення церкви Георгія Побідоносця у Києві (1051-1054 рр.), 10-річний ювілей відзначила громада Свято-Георгіївського храму (площа перед Південним терміналом Київського залізничного  вокзалу), який є наступником древнього храму.

З нагоди свята, по благословенню Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Божественну літургію у храмі очолив секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, якому співслужили вікарні архієреї Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій та єпископ Васильківський Пантелеімон, а також настоятель храму протоієрей Василій Русінка, почесний настоятель - протоієрей Миколай Забуга та храмове духовенство.

Після богослужіння, владика Олександр від імені Блаженнішого Митрополита Володимира  привітав настоятеля,  духовенство та богомольців із святом.

ДО РЕЧІ. Храм був зведений у рекордно короткі строки – за 72 дні. Ще 40 днів знадобилось, щоб провести внутрішні оздоблювальні роботи храму.

Головним ініціатором та ктитором будівництва був колишній міністр транспорту і зв’зку України та  генеральний директор «Укрзалізниці» Георгій Кірпа.

Побудову храму було присвячено 10-й річниці Незалежності України.

2 березня  2003 року Георгіївській церкві був присвоєний статус Собору Залізничників України і  передана у дар частка мощей святого великомученика Георгія Побідоносця.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com