УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Секретар Київської Митрополії відслужив молебень біля храму-пам’ятника на Звіринці19 грудня, в день пам'яті святителя Миколая, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира,  біля храму-пам’ятника на Звіринці, був відслужений святковий молебень.

Очолив богослужіння секретар Київської Митрополії та благочинний храмів міста Києва протоієрей Віталій Косовський. Йому співслужили:  благочинний  південно-західного округу протоієрей Павел Кирилов, головний військовий священик Київського гарнізону Збройних Сил України Ієрей Василій Стецяк, духовенство столиці.

За богослужінням також молись: голова Виконавчого комітету з відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці Вадим Линник, заступник голови парафіяльної ради Олександр Андрущенко, заступник голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України Віктор Кулакевич, адміністрація Інституту проблем міцності Академії наук України та військові.

Свято-Миколаївський  храм на Звірінці повинен стати головним військовим храмом Української Православної Церкви.

***

Церква на Звіринці була урочисто закладена 12/25 червня 1916 року в присутності імператриці Марії Федорівни, матері імператора Миколи ІІ, та повинна була мати два престоли – храм-пам’ятник ім. святителя Миколая Чудотворця в наземному ярусі та ім. святителя Алексія, митрополита Московського, в підземному ярусі. В підземному ярусі також планувалося зробити склепи для поховання вищих чинів армії. Ескіз храму був складений архітектором П.П.Фетисовим, а розробка проекту була проведена архітектором В.М. Риковим. Військове кладовище на Звіринці забудовувалось по ініціативі генерал-ад’ютанта М.І.Іванова для поховання військових, що загинули в I Світовій війні. Кладовище мало кілька відкритих терас з видом на Дніпро. Для будівництва кладовища та Храму була створена будівельна комісія під керівництвом коменданта м.Києва генерал-лейтенанта Медера П.В. Будівля церкви завдяки спільним зусиллям військових та цивільних була достатньо швидко побудована, але революційні події, громадянська війна прихід більшовиків не дали змоги повністю закінчити це будівництво. За час радянської влади церква була перетворена в лабораторний корпус інституту, були знищені поховання Братського військового кладовища.

Будівля церкви збереглась та на даний час знаходиться на території Інституту проблем міцності Академії наук України, за адресою: 01014, м. Kиїв, вул. Тімірязєвська, 2.

Сайт Київської МитрополіїКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com