УКР РУС ENG 
   

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Вікарій Київської Митрополії єпископ Броварський Феодосій очолив богослужіння престольного свята в Училищі міліції19 грудня, в день пам'яті святителя Миколая Чудотворця, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Броварський Феодосій звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському храмі при Училищі профпідготовки співробітників міліції в селі Новосілки Вишгородського району.
   
Преосвященному владиці співслужили священнослужителі Вишгородського церковного округу. Після прочитання Євангелія настоятель храму протоієрей Василій Мучика вимовив проповідь про чудеса святителя Миколая. Після закінчення Літургії відбулася святкова Хресна хода, після якої єпископ Феодосій вимовив проповідь про необхідність творити справи милосердя, маючи добрим прикладом святителя Миколая Чудотворця.
   
Також владика від імені Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира вручив Благословенні грамоти Української Православної Церкви благодійникам храму, а начальник Училища міліції полковник І. П. Кривошия був нагороджений орденом УПЦ святителя Димитрія Ростовського.
   
За святковим богослужінням молився Верховний отаман "Козачого війська Запорізького України" Д. І. Сагайдак, який після закінчення Літургії подякував єпископу Феодосію за труди по окормленню козаків на території Броварського вікаріатства та вручив владиці козацьку нагороду - золоту медаль "Козацька Слава" (I ступеню). Також за продуктивну співпрацю з козацькими організаціями України срібних медалей "Козацька Слава" (II ступеню) були удостоєні начальник Училища міліції полковник І. П. Кривошия та настоятель Миколаївського храму протоієрей Василій Мучика.
   
Усі діти, що молилися в цей святковий день на Божественній літургії, отримали з рук владики солодкі подарунки.
   
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА. Древнє село Ольжичі отримало свою назву від імені своєї засновниці, св. рівноапостольної княгині Ольги. Прийнявши християнство, рівноапостольна княгиня тримала у своїх Ольжичах храм, забезпечивши його усім необхідним, у тому числі й образом свт. Миколая, який привезла з собою із Греції.
   
Після смерті св. Ольги її християнські нащадки, князі руської землі, шануючи пам'ять своєї прародительки, заснували в Ольжичах чоловічий монастир, який став іменуватися Пустинно-Миколаївським Задеснянським (знаходився за Десною). Пізніше монастир був приписаний до Києво-Софіївської обителі, яку заснував в 1634 році свт. Петро (Могила), митр. Київський. У 1786 році монастир, в числі багатьох інших, був закритий за указом імператриці Катерини II. Обитель перетворили на парафіяльний храм, приписавши до нього довколишнє село Новосілки.
   
Після Жовтневого перевороту в 30-і роки храм був закритий, а в 50-і роки, за словами очевидців с. Новосілки, був повністю зруйнований.
   
На місці зруйнованого монастиря був заснований дитячий притулок для хворих дітей. Статистичні дані по Київській області показують, що за час свого існування в дитячому будинку не помер ніхто із хворих дітей. Після Чорнобильської трагедії на місці притулку був створений реабілітаційний центр для лікування працівників МВС, які постраждали при ліквідації аварії на ЧАЕС. Пізніше на місці реабілітаційного центру було засновано Училище профпідготовки співробітників міліції.
   
Сучасний храм на честь святителя Миколая Пустинного побудований в 2003 році на території міліційного училища, місці Пустинно-Миколаївського Задеснянського монастиря.

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com