УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив богослужіння в Свято-Пантелеймонівському монастирі в Феофанії9 січня, у день пам’яті засновника Свято-Пантелеімонівського монастиря у Феофанії преподобного Воніфатія (Виноградівського) з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира,  у соборному храмі обителі Божественну літургію очолив  митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Йому співслужили вікарії Київської Митрополії: архієпископи Білогородський Миколай та Бориспільський Антоній, єпископи Яготинський Серафим  та Васильківський Пантелеімон, духовенство монастиря та Київської єпархії.

За богослужінням молилася настоятелька монастиря ігуменя Єлисавета з сестрами, паломники та прихожани обителі.

***

У 1861 р. єпископ Серафим (Аретинській, настоятель Михайлового Золотоверхого монастиря 1859-1865 рр.) благословив відкрити у Феофанії скит від Михайлівського монастиря і доручив облаштування обителі досвідченому подвижникові благочестя ігуменові Воніфатію (Виноградському). Працями старця і перших насельників був відновлений дерев'яний храм, побудовані келії для братії, готель, а також необхідні господарські споруди. Знаючи день свого відходу, старець Воніфатій склав духовний заповіт братії і замість себе поставив скитоначальником схіігумена Іринарха, який управляв обителлю ще 30 років. Заповіт старця Воніфатія полягало у проханні постійного читання Псалтиря, звершення щоденної служби, богоугодного горіння незгасних лампад та прийняття бідних.

На сьогоднішній день, за заповітом старця Воніфатія, монастир у Феофанії годує паломників і всіх нужденних. 23 грудня 2010 р. Священний Синод Української Православної Церкви, що проходив під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, розглянув житіє, труди, подвиги, чудеса і, взявши до уваги народне шанування ігумена Воніфатія (Виноградського), благословив зарахувати ігумена Воніфатія до лику місцевошанованих святих Київської єпархії.

Сайт Києво-Печерської Лаври

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com