УКР РУС ENG 
   

ІСПАНІЯ – УКРАЇНА. Різдвяні богослужіння відбулися в українських громадах на півдні ІспаніїЧисленна українська діаспора в Іспанії ще не має достатньої кількості православних парафій та кліриків. Останні роки на великі православні свята до Іспанії, Італії та інших місць, де є потреба в україномовному духовенстві, приїжджають священики з Української Православної Церкви. Цього року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і за погодженням з єпископом Корсунським Нестором різдвяні богослужіння для православних громад південної провінції Іспанії — Андалусії — відправив клірик Київської єпархії протоієрей Андрій Дудченко.

6 січня в Іспанії святкують Богоявлення та згадують царів-волхвів, які прийшли поклонитися Богонемовляті Ісусу, цей день є офіційним вихідним. Цього дня у Севільї, столиці південного регіону Іспанії – Андалусії, для української та російської громади була звершена літургія святителя Василія Великого. 10 січня у цьому ж місті священик провів пастирську бесіду з парафіянами.

В ніч з 6 на 7 січня різдвяна всеношна та Божественна літургія були відправлені в Кордові. У давнину це була столиця Кордовського халіфату, а тепер — місто з населенням понад 300 тис. чол. Незважаючи на доволі численну російську та українську громаду, регулярні православні богослужіння тут не звершуються. Попередня служба, яка разом із тим була першою за кілька років, відбулася тут минулої Пасхи. Різдвяне богослужіння в Кордові правилося церковнослов’янською та українською мовами, до того ж “Отче наш”, за традицією іспанських православних парафій, співали та читали усіма мовами парафіян, що молилися за літургією. Цього разу молитва Господня звучала церковнослов’янською, українською, іспанською та румунською та грузинською мовами.

Вдень 7 січня отець Андрій був запрошений відвідати святкове богослужіння в українській православній парафії, що входить до юрисдикції Константинопольського Патріархату, у місті Малага. Літургію тут очолив митрополит Іспанський і Португальський Полікарп (Ставропулос), якому співслужили настоятель храму протоієрей Тарасій Петруняк та українське духовенство Константинопольського Патріархату з південних парафій Іспанії. На богослужінні був присутній мер м. Малага пан Франціско де ла Торре. Після богослужіння, співу колядок та дитячої вистави-вертепу протоієрей Андрій Дудченко мав зустріч із консулом України в місті Малага паном Олегом Власенком.

8 січня, в неділю після Різдва Христового, священик Української Православної Церкви разом із кліриками Константинопольського Патріархату співслужив митрополиту Полікарпу у православній парафії міста Марбейя на південному узбережжі Іспанії, де мав спілкування з духовенством та парафіянами.

Поїздка українського священика до Іспанії була звершена за підтримки Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.
 
ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com