УКР РУС ENG 
   

КИШИНІВ-КИЇВ. Паломницька група Макарівського вікаріатства на чолі з вікарієм Київської Митрополії єпископом Макарівським Іларієм відвідала Молдову16-17 січня, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, паломницька група Макарівського вікаріатства на чолі з вікарієм Київської Митрополії єпископом Макарівським Іларієм, головою Комісії з благодійництва Макарівського благочиння ігуменом Філаретом (Єгоровим) на запрошення громадської благодійної асоціації «Філокалія» Республіки Молдова здійснила поїздку до цієї країни. У паломництві взяли участь сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук, учасники пісенних гуртів «Сік землі» с. Лишня та «Лебедина пісня» с. Мостище, Макарівської районної громадської асоціації «Культура та дозвілля», а також представники київського Центру св. Климента "Спілкування та діалог культур".

Асоціацію «Філокалія» очолюють протоієрей Василій Чобану. Метою асоціації є соціальна та духовна допомога особам, сім'ям, соціальним групам та спільнотам, що знаходяться у скрутному становищі або під загрозою соціальної маргіналізації/виключення. "Філокалія" опікується сімома соціальними центрами у різних селах та містах Молдови.

16 січня візит української групи розпочався урочистою зустріччю у храмі на честь свт. Миколая Чудотворця с. Костешти Яловенського району, одного з найбільших сіл Молдови, в якому мешкає близько 12 тис. жителів. Зустріч підготував його настоятель протоієрей Василій Чобану та церковна громада. У ході неї відбувся обмін подарунками, духовними піснеспівами, українськими та молдавськими колядками. Владика Іларій  залишив пам'ятний запис у храмовому Євангелії. У слові, зверненому до присутніх, він підкреслив важливість духовного спілкування між православними українцями та молдаванами і подякував громаді Свято-Миколаївської парафії за гостинний прийом.

Після зустрічі у храмі українська делегація оглянула парафіяльний соціальний центр дитячої творчості "Св. Філарет Милостивий" та музей храму. Отець Василій розповів про різноманітні творчі майстерні, в яких займаються діти, показав художні та декоративно-прикладні вироби, створені їхніми руками. Дитячий колектив Центру підготував невелику виставу з елементами Різдвяного вертепу у молдавських традиціях. 

17 січня українська делегація відвідала Кишинів, де у день пам'яті Собору 70-ти Апостолів з благословення Митрополита Кишинівського та всієї Молдови Володимира, єпископ Іларій очолив Божественну літургію у храмі святого великомученика Димитрія Солунського.

За богослужінням молилися численні представники української діаспори. У виголошеній проповіді владика Іларій звернув особливу увагу на те, що літургійне співслужіння є найбільшим виявом духовної довіри між православними всього світу,  подякував отцю-настоятелю за гостинність і передав прихожанам храму та гостям натільні хрести у благословення. Взаємну подяку висловив протоієрей Павел Борщевський. Після літургії паломники з України оглянули творчі майстерні парафіяльного соціального центру «Св. Димитрій», яким також опікується «Філокалія».

В той же день українська делегація  оглянула кафедрального собору на честь Різдва Христового м. Кишинів та інших святинь та історико-культурних пам'яток столиці Молдови.Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com