УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. В день мученицької кончини митрополита Володимира (Богоявленського) митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі7 лютого, в день мученицької кончини Митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського), з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира,  митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну літургію у храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.

Високопреосвященнішому владиці співслужили архієпископи: Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій,  Бориспільський Антоній, єпископи: Макарівський Іларій, Яготинський Серафим, Васильківський Пантелеімон, Конотопський і Глухівський Іосиф, Броварський Феодосій, Обухівський Іона,  секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський, благочинні церковних округів Київської єпархії,  а також насельники Лаври у священному сані.

Перед початком богослужіння, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, був  звершений традиційний щорічний постриг у читці вихованців випускного курсу Київської духовної семінарії.

За богослужінням владика Павел виголосив проповідь, у якій зосередив увагу на життєвому подвигу священномученика Володимира.

Після відправи митрополит Павел поздоровив ректора Київських духовних шкіл архієпископа Антонія із постригом студентів, а секретаря Київської Митрополії протоієрея Віталія Косовського – з днем небесного покровителя.

ДОВІДКА. В управління древньою Київською кафедрою митрополит Володимир вступив у 1915 році. З приходом в Київ громадянської війни і захоплення більшовиками міста, почалися невидані до того часу пограбування і насилля, що супроводжувалися оскверненням монастирів і храмів, святинь Києво-Печерської Лаври.

25 січня, а за новим стилем 7 лютого, 1918 року озброєні люди ввірвалися в покої митрополита Володимира і після знущань над ним вивели за стіни Лаври і розстріляли. Перед смертю архіпастир звершив молитву, благословив своїх убивць і сказав: „Господь вас хай простить”. Знайдене братією його тіло, було спотворене великою кількістю колотих та вогнепальних ран. Похоронили митрополита Володимимира в Хрестовоздвиженському храмі, що на території Ближніх печер Києво-Печерської Лаври. А в лику святих архіпастиря-сповідника було прославлено влітку 1992 року. В тому ж році було відкрито для вшанування і його чесні мощі, які зараз почивають в Благовіщенському храмі Дальніх печер.

Фоторепортаж


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com