УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Секретар Предстоятеля УПЦ взяв участь у відкритті Міжнародного Благодійного Фонду «Повернення»10 лютого у виставковому залі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, в якому розташована експозиція присвячена П. А. Столипіну (корпус №4) відбулося урочисте відкриття Міжнародного Благодійного Фонду «Повернення».

На презентації Фонду були присутні Секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Георгій Коваленко, представники Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України, благодійних організацій, народні депутати України, юристи, музейники, представники ЗМІ тощо.

Діяльність Фонду спрямована на пошук, придбання та повернення в Україну культурних та історичних пам’яток, які з різних причин були вивезені за кордон та осіли в музеях, архівах та приватних колекціях. В планах Фонду - надання широкого доступу української громадськості до втрачених предметів історії та культури, їх реставрація та передача державним або приватним музеям, архівам, бібліотекам України.

В рамках заходу було висвітлено основні завдання Фонду «Повернення», механізми його роботи, юридичні аспекти повернення реліквій в Україну з-за кордону, а також відбулася презентація цінної колекції культурних та історичних реліквій, які завдяки зусиллям представників Фонду, були повернуті на Батьківщину.

Зокрема, перший віце-президент Фонду «Повернення» Олексій Шереметьєв передав на зберігання у фонди Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника документи, листівки, фотографії та листи, які висвітлюють історію діяльності Православної Церкви в еміграції (в США та Європі). Ці документи датовані 1920-1973 роками та повернені Фондом із приватних закордонних колекцій.

kplavra.kiev.uaКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com