УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-РОСТОВ ВЕЛИКИЙ. Святкування ювілею святителя Димитрія (Туптала), митрополита Ростовського, розпочалися молебнем Предстоятеля УПЦ перед мощами святогоПід час паломництва до Костромської та Ярославської єпархій Руської Православної Церкви, яке Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир здійснив по благословенню Святішого Патріарха Кирила та на запрошення архієпископа Костромського і Галичського Олександра та архієпископа Ярославського і Ростовського Кирила, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Спасо-Яківлевський Димитрієв монастир у Ростові Великому.

Головною метою паломництва стало поклоніння мощам святителя Димитрія (Туптало), митрополита Ростовського, 300-річчя преставлення якого Церква святкує цього року.

Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні митрополита Оренбургського і Бузулукського Валентина, архієпископа Ярославського і Ростовського Кирила, архієпископа Костромського і Галичського Олександра, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Гурія, архієпископа Вишгородського Павла, архієпископа Бориспільського Антонія та єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра звершив молебень біля мощей свт. Димитрія та вклонився іконі Божої Матері, перед якою 300 років тому відійшов до Господа видатний син українського народу.

Цією подією розпочалися урочистості з нагоди ювілею святителя Димитрія.

Серед запланованих в Україні акцій та ювілейних заходів – молитовне вшанування святителя Димитрія в усіх храмах і монастирях УПЦ, що пов’язані з життям та діяльністю святителя, з 4 жовтня (дня обрітення мощей святителя) до 10 листопада (дня преставлення); проведення богословської конференції в Київській духовній академії; вшанування пам’яті та вивчення богословської та наукової спадщини святителя в рамках Міжнародних Успенських читань, Міжнародного фестивалю православного кіно та ЗМІ «Покров» та Міжнародних Покровських читань; проведення виставки старожитностей і стародруків, пов’язаних зі свт. Димитрієм, у виставковій залі Свято-Успенського собору Києво-Печерської Лаври; проведення прес-туру для журналістів місцями України, що пов’язані з життям та діяльністю святителя; створення телевізійного фільму «Український Златоуст»; видання аудіо-книги «Житіє святителя Димитрія Ростовського» та початок роботи над аудіо-виданням усіх Четьїх-Міней; конкурс на найкращий переказ житій святих сучасною мовою тощо.

Також на 10 листопада заплановано принесення до Києво-Печерської Лаври десниці святителя Димитрія (Туптала), митрополита Ростовського.

 
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com