УКР РУС ENG 
   

ОТТАВА-КИЇВ. Під час перебування Почаївської ікони Богоматері в Оттаві було звершено хіротонію нового єпископа Американської Православної ЦерквиУ рамках перебування Почаївської ікони Пресвятої Богородиці в Канаді, в період з 30 вересня по 2 жовтня чудотворний образ відвідав Благовіщенський собор канадської столиці. 30 вересня святиню в кафедральному соборі Оттави зустрічали архієпископ Оттавський і Канадський Серафим, єпископ Каширський Іов, керуючий Патріаршими парафіями в Канаді, місцеве духовенство та віруючі.

Того ж дня до Оттави прибув Предстоятель Американської Православної Церкви Блаженнійший Митрополит всієї Америки і Канади Іона, який очолив Всеношну, під час якої був звершений чин наречення архімандрита Іринея (Рошона) в єпископа Квебекського, вікарія Оттавсько-Канадської єпархії.
1 жовтня в Благовіщенському соборі м. Оттави Блаженніший Митрополит Іона звершив архієрейську хіротонію архімандрита Іринея (Рошона). Блаженнішому Митрополиту Іоні за літургією співслужили: митрополит Торонтський і всієї Канади Сотирій (Константинопольський Патріархат), єпископ Торонтський Олександр (Антіохійський Патріархат), архієпископ Детройтський Нафанаїл, керуючий румунською єпархією в Американській Православній Церкві, архієпископ Оттавський і Канадський Серафим, єпископ Філадельфійський і Східної Пенсільванії Тихон, єпископ Сан-Францискський і Заходу Венамін, єпископ Каширський Іов (Московський Патріархат), єпископ Хотинський Мелетій (Українська Православна Церква) та єпископ Пітсьбурзький і Західної Пенсільванії Мелхиседек.

За Літургією також молився Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді пан І. І. Осташ та перший секретар українського посольства з питань діаспори пані О. А. Захарова.

Після Божественної літургії єпископ Хотинський Мелетій, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, вручив ювілейні ордени «450-ліття принесення на Волинь чудотворної Почаївської ікони Божої Матері» Блаженнішому Митрополиту Іоні, архієпископу Оттавському і Канадському Серафиму, єпископу Каширському Іову, а також декільком клірикам та мирянам Оттавсько-Канадської єпархії.

У подяку за труди по принесенню Почаївської ікони Богоматері до Канади архієпископ Оттавський і Канадський Серафим вручив церковні нагороди та грамоти супроводжуючим образ насельникам Свято-Успенської Почаївської Лаври ієромонаху Гавриїлу (Авдею), іноку Іоанну Проданюку, та співробітнику Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрею Миколаю Данилевичу.

Того ж дня єпископ Хотинський Мелетій, у супроводі протоієрея Миколая Данилевича та клірика Оттавсько-Канадської єпархії протодиякона Назарія Полатайка, відвідали Посольство України в Канаді, де мали зустріч з Послом паном І. І. Осташем. Під час бесіди єпископ Мелетій подякував пану Послу за високий рівень співпраці українського дипломатичного представництва з Українською Православною Церквою, а також з православними українцями діаспори. На завершення зустрічі єпископ Мелетій нагородив українського дипломата ювілейним орденом «450-ліття принесення на Волинь чудотворної Почаївської ікони Божої Матері».

1 жовтня ввечері новорукопокладеним єпископом Іринеєм (Рошоном) був звершений акафіст перед Почаївською іконою Божої Матері англійською і французькою мовами, по завершенні якого до віруючих звернувся з проповіддю Блаженніший Митрополит Іона.

За весь час перебування ікони в оттавському православному соборі до чудотворного образу не переставали підходити люди. Духовенство всіх православних юрисдикцій цього міста разом зі своїми парафіянами читало акафісти та служило молебні церковно-словянською, англійською, французькою, румунською, грецькою та українською мовами.

2 жовтня Почаївська ікона Божої Матері відбула до Ванкуверу.
 
ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com