УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Представник Української Православної Церкви взяв участь в парламентських слуханнях, присвячених становищу закордонних українців та ситуації з українськими трудовими мігрантамиУ сесійній залі Верховної Ради України 14 жовтня відбулися парламентські слухання на тему «Закордонне українство: сучасний стан та перспективи співпраці», в яких з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира прийняв участь співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич. Захід був організований державним Комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Під час слухань було оприлюднене спільне Звернення представників християнських Церков України до Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалася з українськими трудовими мігрантами, тобто заробітчанами. У зверненні, зокрема, відзначено: «Протягом останніх років спостерігаємо неймовірне зростання потреби послужити нашим співвітчизникам, а часто-густо навіть знайомим і близьким, котрі в силу обставин були змушені залишати свої домівки та вирушати за кордон у пошуках заробітку для утримання своєї сім’ї». Однак, на думку глав християнських Церков України, голос українських трудових мігрантів є слабо почутий у нашій державі. Це стосується, зокрема, неналежної уваги до вирішення їх повсякденних потреб з боку органів державної влади України.

«Вважаємо своїм обов’язком піднести голос за тих наших співгромадян, які були змушені виїхати, і тепер позбавлені належного захисту і безпеки у країнах перебування та покинуті напризволяще, а коли бажають повернутися, відчувають мачушину неприязнь», – наголошують Предстоятелі українських Церков.

З огляду на це, головні християнські конфесії України пропонують Українській державі, перш за все, визнати «факт існування кількамільйонної групи трудових мігрантів» та законодавчо закріпити його, а також підтримати розроблений ними «проект закону про правовий статус українських трудових мігрантів». На їхню думку «такий крок був би добрим знаком для всіх зацікавлених сторін і демонстрував би справжній інтерес до долі мільйонів українців».

Звернення підтримали усі члени Наради представників християнських Церков України.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com