УКР РУС ENG 
   

ОДЕСА. Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення храму в ім’я преподобного Кукши Одеського, що на території Свято-Успенського чоловічого монастиря19 жовтня у ході свого перебування в Одеській єпархії Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин освячення нижнього храму в ім’я преподобного Кукши Одеського величного новозведеного собору на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», розташованого на території Свято-Успенського чоловічого монастиря.

Предстоятель Української Православної Церкви звершив першу Божественну літургію в новоосвяченому храмі. Йому співслужили: митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, архієпископ Тульчинський і Брацлавський Іонафан, архієпископ Рівненський та Острозький Варфоломій, архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн, схиєпископ Аліпій, вікарій Кишинівської митрополії єпископ Хинковський Петро, вікарій Одеської єпархії єпископ Білгород-Дністровський Олексій, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ) і сонм духовенства.

Після Божественної літургії Блаженніший Владика у співслужінні єпископату УПЦ відправив святковий молебень перед ракою з мощами преподобного Кукши Одеського.

Потім до нього від імені духовенства та усіх віруючих із щирими словами подяки звернувся митрополит Агафангел.

На пам’ять про цю урочисту подію митрополит Агафангел подарував Блаженнішому Митрополитові Володимиру Касперівську ікону Божої Матері.

Предстоятель Української Православної Церкви подякував владиці Агафангелу, підкресливши, що його трудами та молитвами споруджений цей чудовий собор, у якому відбулося освячення нижнього храму в ім’я Кукши Одеського.

Блаженніший Владика розповів про те, що він, коли був учнем Одеської духовної семінарії, мав щастя бачити преподобного Кукшу, слухати його настанови щодо духовного життя. Митрополит Володимир поділився з присутніми своїми спогадами про ті дні та наголосив, що преподобний Кукша став його духовним наставником після чернечого постригу. Незадовго до свого відшестя до Господа духоносний старець подарував майбутньому Предстоятелеві Української Православної Церкви свої чіткі, передавши тим самим своє благословення на труди на благо Святого Православ’я.

Насамкінець Блаженніший Митрополит Володимир сердечно привітав вірян із цим знаменним днем, побажавши їм допомоги Божої, Покрову Божої Матері та молитов преподобного Кукши.

Фото прес-служби Одеської єпархії

 
ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com