УКР РУС ENG 
   

ОДЕСА. Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин причислення до лику святих праведного Феодосія Балтського20 жовтня, під час перебування в Одеській єпархії, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав місто Балту, де в Свято-Успенському соборі звершив Божественну літургію та чин причислення до лику святих праведного Феодосія Балтського († 9 березня 1845 р.).

Блаженнішому Владиці співслужили: митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, архієпископи: Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Рівненський і Острозький Варфоломій, Херсонський і Таврійський Іоанн, схієпископ Аліпій; єпископи: Хинківський Петро (вікарій Кишинівської Мітрополії), Білгород-Дністровський Олексій (вікарій Одеської єпархії), Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), а також священики єпархії.

За богослужінням, після Малого входу, було відправлено останню заупокійну літію за спочилим праведником.

Потім митрополит Агафангел оголосив рішення Священного Синоду УПЦ від 18 квітня 2008 року (Журнал №29) про причислення до лику святих праведного Феодосія Балтського.

Архієпископ Іонафан зачитав житіє цього подвижника благочестя, а потім під спів тропаря та величання новопрославленому святому Блаженніший Митрополит Володимир приложився до раки з чесними мощами праведного Феодосія. Те ж саме зробити присутні в храмі ієрархи, священнослужителі та миряни.

У пам’ять про подію Предстоятелю Української Православної Церкви було подаровано ікону угодника Божого з часткою його чесних мощей.
 
ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com