УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир відкрив Міжнародну научно-практичну конференцію «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи»21-22 жовтня  в Києві, в рамках урочистостей, що відбуваються  у  зв’язку із святкуванням 20-річчя від дня відродження Київських Духовних шкіл, а також 190-річчя реорганізації Києво-Могилянської Академії в Київську Духовную Академію, відкрилась Міжнародна научно-практична конференція «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи».

Відкриття конференції відбулося в Актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Вступним словом до поважного зібрання звернувся Ректор КДАіС архієпископ Бориспільський Антоній.

«Двадцять років в історичній перспективі, це звичайно, період невеликий, проте враховуючи, що за цей час наша Церква постала з попелу, їй довелось відновлювати всі свої інституції. Тому було важливо, в першу чергу, відродити  Духовні школи, котрі би давали Церкві добрих пастирів і богословів, здатних відповідати на потреби сучасного життя», - відзначив ректор.

Далі присутніх привітав Предстоятель Української Православної Церкви.

«Двадцять років відродження Київських Духовних шкіл – це видатна подія після революційних подій та після закриття шкіл радянською владою. Двадцять років – це сьогодні середній вік наших студентів і молодих викладачів, котрі не бачили, і дай Бог, щоби ніколи не побачили те, що творила із Церквою і Київськими Духовними школами безбожна влада. Не поборола радянська влада віру Христову у нашому народі і сьогодні ми покладаємо надію на молоде покоління, яке воскресить і вже воскрешає  древні традиції Духовних шкіл. Дай Бог, щоб ця конференція стала не тільки частиною ювілею, але щоб послужила зміцненню нашої віри та примноженню наших знань, щоб це все дійшло до Божого народу і зіграло велику роль у єдності нашого суспільства і нашого церковного життя», - сказав Архіпастир.

Також у першій частині конференції прозвучало вітальне слово від голови Державного комітету у справах національностей та релігій Юрія Решетнікова та були зроблені доповіді:  ректора КДАіС  архієпископа Бориспільського Антонія на тему «20-річний ювілей відродження Київських Духовних шкіл і перспективи вивчення історії Київської Духовної Академії» та викладача КДА, народного депутата України Леоніда Деркача - «Перспективи розвитку духовної та світської освіти в найближчі десятиліття».

На завершення вступної частини конференції відбулася презентація книг викладачів КДАіС, що вийшли друком у рамках урочистих заходів.

Читайте також:

Вітальна адреса Блаженнішого Митрополита Володимира з нагоди 20-річчя відродження Київських духовних шкіл, а також 190-річчя від дня перетворення Києво-Могилянської Академії в Київську Духовну Академію >>>
 

ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com