УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. В Києво-Печерській Лаврі було презентовано український переклад книги архієпископа Іларіона (Алфєєва) «Таїнство віри»24 жовтня, в Актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулась презентація українського перекладу книги Голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату архієпископа Волоколамського Іларіона «Таїнство віри».

Передмову до книги написав Блаженніший Митрополит Володимир, який на презентації висловив свої думки с приводу неї:

«Всі книжки про питання віри читаюсь легко, зрозуміло і розраховані на широкого читача, перш за все тих, хто цікавиться нашою православною вірою і значенням тих таїнств, які є в нашій Церкві, що проствітлюють і освящають кожну людину, яка приходить в цей світ», - відзначив Блаженніший Владика.

Зауважимо, даний переклад був здійснений під егідою Відділу зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви, тому зі вступним словом до присутніх звернувся голова відділу архімандрит Кирил (Говорун).

«Переклад книги в значній мірі є унікальним, тому що сам оригінал богословсько  насичений. Він має багату складну богословську термінологію, яку необхідно було передати українською мовою. Тому ця книга стала важливим етапом розвитку української богословської термінології», - зауважив він.

Наприкінці першої частини зібрання сам автор розповів присутнім про своє переклад свого творіння.

«В цій книзі я перш за все хотів показати, що догмати  це не якісь сухі істини, не якісь продукти богословських спорів, далекі від нас і не мають до нас прямого відношення, я хотів показати, що догмати це ті стовпи, на яких і сьогодні стоїть Церква. І саме тому важливо розбиратись у догматах, оскільки в протилежному випадку наша віра не буде достатньо твердою», - сказав владика Іларіон.

Наостанок архієпископ Іларіон передав примірники перекладу своєї книги «Таїнство віри» Блаженнішому Митрополиту Володимиру та Київським Духовним школам.

Після невеликої перерви відбулась відкрита лекція владики Іларіона для викладачів та студентів Академії і Семінарії присвячена святителю Григорію Богослову, якому він присвятив одну із своїх праць.

Книга архієпископа Іларіона – це вступ до християнського віровчення, молитви та богослужіння. Вона вражає  своєю глибиною і водночас звернена до пересічного читача, навіть того, що не вірує, і вводить його в осередок православного життя. Вона була написана ще в 1992 році і за цей час була перекладена багатьма мовами світу.
 

ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com