УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбулося за участі Президента України на території Софії Київської28 жовтня в колишніх Митрополичих покоях, що на території Софії Київської, відбулося чергове засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. В роботі ВРЦіРО взяв участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

На засіданні був присутнім Президент України Віктор Ющенко. Звертаючись до глав і представників релігійних організацій України глава Держави зазначив важливість усіх церковних ініціатив, що сприяють об’єднанню українського суспільства. Окремо Президент торкнувся питань викладання в школах християнської етики, наголосивши, що всього 5 років тому цей процес отримав підтримку на загальнодержавному рівні, а сьогодні ми вже маємо викладання цього предмету в 51% шкіл України.

Також було порушено питання завершення повернення релігійним організаціям культових споруд. Президент наголосив, що він є «прихильником того, щоби церковні приміщення належали церкві». Глава Держави також підняв питання необхідності внесення змін до існуючого Закону України про свободу совісті та релігійні організації, але підтримав позицію деяких церков про те, що спочатку має бути завершена робота над концепцією державно-конфесійних відносин. Президент висловив своє задоволення початком діалогу щодо подолання розділення українського Православ’я і зазначив, що з духовного єднання починається і єднання всієї нації.

Віктор Андрійович сказав: «Я той Президент, який би хотів щоби духовенство відігравало значну роль в житті суспільства». Окремо було піднято питання майбутніх виборів Президента України і нинішній глава Держави звернувся до Всеукраїнської Ради Церков з пропозицією спільно висловитися щодо необхідності провести вибори в мирі і суспільній повазі. При цьому Президент попросив духовних лідерів зробити все, щоби релігійні організації не політизувалися під час виборів та запропонував замислитися над тим, як зробити моральнішою українську політику і українське суспільство.

Звертаючись до Президента України і членів ВРЦіРО Предстоятель Української Православної Церкви подякував главі Держави за опікування церковними питаннями та питаннями моральності суспільства. Блаженніший Митрополит Володимир наголосив, що головною метою розпочатих консультацій з представниками неканонічних православних церков є відновлення єдності українського Православія. При цьому Блаженніший Владика сказав, що це дуже делікатна справа, яку треба проводити так, щоби не зробити нових розділень. Одночасно Предстоятель Української Православної Церкви підняв питання появи в ефірах деяких українських ЗМІ сюжетів, що нагадали йому часи войовничого атеїзму, і не тільки ображають релігійні почуття віруючих, але є небезпечними для духовності і моральності нашого суспільства. Члени ВРЦіРО вирішили підготувати з цього приводу спільну заяву.

Під час засідання ВРЦіРО також обговорювалися питання визнання державою духовної освіти, можливості релігійним організаціям засновувати навчальні заклади, проблеми появи в Україні псевдорелігійних організацій екстремістського типу тощо.

Після закінчення засідання Блаженніший Митрополит Володимир у супроводі директора Національного музею-заповідника "Софія Київська" відвідав древній собор Київських митрополитів - храм Святої Софії.

 
ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com