УКР РУС ENG 
   

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому храмі міста8 листопада Блаженніший Митрополит Володимир відвідав місто Переяслав-Хмельницький Київської області, де в Свято-Троїцькому соборі міста звершив Божественну літургію.

Йому співслужили: єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також клірики цього та інших храмів міста.

Перед початком богослужіння Архіпастир освятив новий іконостас Свято-Троїцького храму.

На Малому вході Блаженніший Владика за понесені труди на церковній ниві нагородив благочинного Переяслав-Хмельницького округу та настоятеля храму архімандрита Ніла (Семенця) правом носіння другого хреста з прикрасами.

ПІсля богослужіння Митрополит Володимир привітав віруючих і духовенство з днем пам’яті великомученика Димитрія Солунського та побажав усім його молитовного заступництва. 

Також Первосвятитель відзначив церковними орденами ряд благодійників, котрі допомагають відроджувати Свято-Троїцьку церкву.

На згадку про відвідини Переяслав-Хмельницього благочиння архімандрит Ніл подарував Митрополитові образ святих князів-страстотерпців Бориса та Гліба, які прославилися саме на Переяслівській землі.

ДОВІДКА. Оновлення іконостасу стало одним із етапів відродження старовинної церкви. Окрім цього за останній період коштом прихожан було здійснено внутрішні оздоблювальні роботи, а також відреконструйовано храмову дзвіницю. В найближчому майбутньому планується проведення зовнішніх оздоблювальних робіт Свято-Троїцького храму.

Взагалі ж, храму налічується вже  більше 200 років. Зокрема, у 1845 році церкву відвідав Тарас Шевченко.
 

ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com