УКР РУС ENG 
   

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Вікарій Київської Митрополії відвідав скит Свято-Покровського жіночого монастиря столиці22 грудня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон відвідав Свято-Миколаївський скит Свято-Покровського жіночого монастиря міста Києва, розміщений у Полісському районі Київської області в Зоні відчуження.

У єдиному в обителі  храмі на честь святителя Миколая  владика Пантелеймон звершив молебень, після якого привітав насельниць монастиря з минулим престольним святом та відзначив унікальність цього місця, де в гущині незайманих лісів Господь зберіг  древній монастир.

Чорнобильський монастир (а саме так він називався до закриття)  розташований просто в лісі, поза населеними пунктами. Його історія сягає кілька століть, але після революції тут усе було знищено. Чорнобильська катастрофа перекреслила можливість відродження святині в роки Перебудови. Лише недавно сюди прийшли перші черниці.

Внутрішнє убранство храму вразить оригінальністю будь-кого. Іконостас з соснових дощечок, престол та аналої для ікон – з дубових колод, замість килимів на підлозі – свіжі соснові гілки.

Постійно тут проживає поки що лише чотири насельниці. Сестри живуть повністю на натуральному господарстві, у тому числі і користуючись дарами оточуючого лісу. Поки що у них навіть немає електрики. Хоча монастир знаходиться у тридцяти кілометровій зоні, дозиметри показують, що радіаційний фон тут удвічі менший ніж у Києві.

Диякон Сергій Баршай
 
Відеосюжет про подію дивіться тут >>>

ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com