УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Китаївській пустині27 грудня Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Свято-Троїцький чоловічий монастир столиці (Китаївська пустинь), де у головному храмі звершив Божественну Літургію.

Йому співслужили: намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, настоятель Свято-Введенського чоловічого монастиря столиці архімандрит Даміан (Давидов), настоятель Свято-Троїцького Іонинського монастиря столиці архімандрит Іона (Черепанов), а також духовенство обителі.

Перед початком відправи Архіпастир звершив освячення престолу Свято-Троїцького храму, який нещодавно був повернений монастирю.

За літургією (на малому вході) Первосвятитель удостоїв деяких священнослужителів обителі богослужбових нагород. Зокрема ігумен Ілля (Радзюк) був возведений у сан архімандрита,  а ієромонах Пимен (Павлов) – у сан ігумена.

Також з благословення Митрополита Володимира владика Олександр висвятив у диякона насельника монастиря  монаха Леонтія (Кривенка).

Наприкінці богослужіння Блаженніший Владика привітав духовенство та віруючих із недільним днем та днями підготовки до великого свята Різдва Христового  та побажав усім спасіння і милості Божої.

Також Архіпастир подякував благодійникам, що допомагають відроджувати древній монастир та вручив їм ордени «Почаївської ікони Пресвятої Богородиці». Зокрема нагороди отримали  народний депутат України Вадим Колісниченко, генеральний директор «Київводоканалу» Ярослав Філатов  та інші.

ДО РЕЧІ.  Відомо, що перші поселенці, ченці з Києво-Печерської Лаври, з'явилися на території Китай-гори в 16-17 століттях. У самій горі було засновано печерний монастир. У 30-ті роки минулого століття монастир було ліквідовано.

Після реставрації на початку 1990-х років Свято-Троїцьку церкву як парафіяльну було передано Церкві. У 1994 році відродилося монастирське життя. З 1996 року обитель має статус самостійного монастиря.

Сучасний Свято-Троїцький монастир Китаївська пустинь являє собою цілий комплекс монастирських будівель та угідь. Головним храмом є Свято-Троїцька церква, крім того діє церква Святих Дванадцяти Апостолів, до якої примикають житлові братські корпуси, є господарські будівлі та трапезна.
 

ФОТОЛІІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com