УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит ВолодимирВітання Предстоятеля Української Православної Церкви
Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира
 
організаторам, учасникам і гостям ІІІ Покровських
міжнародних Місіонерсько-просвітницьких Читань

м. Київ, 26–28 жовтня 2010 року
 
Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!
Всечесні отці! Браття і сестри! Пані та панове! Друзі!

Сердечно вітаю вас у день початку роботи традиційного місіонерсько-просвітницького форуму, який ось уже третій рік поспіль збирає всіх, небайдужих до проблем духовності у різних сферах життя.

Незалежно від світоглядних позицій, сьогодні практично всі переконані: майбутнє формується спочатку на духовному рівні. Можна впевнено сказати: теза про те, що буття визначає свідомість, сьогодні цілком застаріла. Все нові й нові не тільки теоретичні, але й емпіричні докази визначного впливу рівня та вектору духовності на всі сторони буття примушують нас шукати шляхів створення вірного духовного підґрунтя для розбудови нашого спільного дому.

Ви зібралися говорити про стратегію духовного розвитку України. Переконаний: протягом роботи Читань будуть і суперечки, і дискусії, і зіткнення різних теоретичних позицій чи різних оцінок практичних здобутків. Та у головному всі зможуть погодитися: тільки визначене словами апостольськими «Єдність духу в союзі миру» (Єф. 4. 3) може стати спільним фундаментом, міцною основою для співпраці.

Ніколи Церква не змушувала своїх чад до цілковитої і повної єдності в усіх без виключення питаннях. За словами древнього церковного учителя, в необхідному має бути єдність, у другорядному — свобода, але в усьому — любов. На цьому можна будувати суспільство єдине, сильне, цілісне, але прекрасне у своїм розмаїтті, сильне різнобічністю та динамізмом.

Саме таким ми хочемо бачити майбутнє суспільство. Саме до цього ми покликані докладати зусиль.

Але єдність духу можлива тільки в союзі миру, і велика користь від проведення Покровських читань полягає в тому, що і сивочолі академіки, і студенти першокурсники, священики і педагоги, теоретики і практики, всі, вивчаючи досвід та набутки один одного, вчаться поважати чужу думку, залишаючись принциповими у головному, безбоязно говорити правду, не принижуючи при цьому опонента, навіть якщо він помиляється. Це вкрай важливо, адже наше суспільство багато в чому втратило навички цивілізованої дискусії, а багато наших навіть і найосвіченіших співвітчизників поділяють точки зору на «свою» і «неправильні». Проведення Читань дасть змогу споглядати приклад чесної і відвертої, принципової, але мирної і людяної дискусії.

Найголовніше ж — плід вашої роботи. Після завершення минулорічних читань відбулося багато позитивного у суспільному житті, з Божої ласки є в нас нові здобутки на ниві освіти і просвіти, служіння ближньому, науці про людину тощо. Важливо, щоб і цьогорічний форум приніс свій плід — той, яким має скористатися все суспільство, вся Церква, в єдності духу і союзі миру.
Закликаю Боже благословення на ваші труди!

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com