УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Голова Синодального відділу релігійної освіти та катехізації УПЦ відвідав Міжрегіональну Академію управління персоналом (ОНОВЛЕНО)3 листопада, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, єпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії, Голова Синодального відділу релігійної освіти та катехізації Української Православної Церкви відвідав найбільший недержавний вуз України — Міжрегіональну Академію управління персоналом.

Владика побував в академічній каплиці на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, Сербському храмі-каплиці, новоствореному духовно-просвітницькому Центрі імені Святих Апостолів, який тісно співпрацює зі студентами світських вищих навчальних закладів, а також надає консультації з основ православної теології, християнської моралі та історії християнської Церкви професорсько-викладацьким корпораціям київських вищих навчальних закладів.

Очолює Центр протоієрей Діонісій Мартишин, доктор богослов’я, завідувач кафедри православної культури та теології МАУП, доцент Київської Духовної Академії, співробітник Синодального відділу релігійної освіти та катехізації Української Православної Церкви. Владика Іларій вручив директору Центра ікону Пресвятої Богородиці «Курська-Корінна» та богословську літературу для бібліотеки Центру.

В інституті міжнародної економіки та інформаційних технологій імені святої рівноапостольної княгині Ольги МАУП владика зустрівся зі студентами та благословив їх на навчання і подальше духовне і інтелектуальне зростання на благо Святої Православної Церкви та рідної Батьківщини.
 
Під час зустрічі з керівництвом, працівниками та студентами МАУП Владика Іларій, зазначив: «Сьогодні Християнство — єдиний шлях до подолання проблеми дефіциту духовних цінностей. Вічні цінності не минають. Християнство презентує новий фундамент виховання Іісуса Христа. І тому не зовсім зрозуміла позиція деяких представників педагогічної системи, які протестують проти так званої духовної пропаганди у закладах освіти. Нейтрального виховання як такого не існує, бо за своєю суттю воно покликане так навчити молодих людей, щоб вони стали зрілими членами нашого суспільства, яке, не перестаючи бути плюралістичним, має певні стрижневі цінності, на котрих будується його єдність та добробут. Натомість нейтральність свідчить про цілковиту відсутність будь-яких цінностей».

У своєму слові вдячності Українській Православній Церкві та Блаженнішому Митрополитові Володимиру за турботу та опіку сучасними процесами освіти і виховання Голова Наглядової Ради МАУП — професор Георгій Щокін підкреслив: «Для Міжрегіональної Академії управлінням персоналом магістральним шляхом до нового етапу української історії є розвиток науки, культури і освіти. І пройти цей довгий і складний шлях український народ зможе лише під духовним проводом Української Православної Церкви.

Враховуючи ці фундаментальні питання, в освітньому, культурному і науковому просторі МАУП величезна увага приділяється тому, аби молоде покоління, завтрашнє майбутнє Української Держави, котрим далі належить модернізувати та відновлювати українське буття, добре знали свою віру, православну культуру, теологію, своє національне коріння, історію рідного народу, ґрунтовно розумілися на українській та світовій культурах, засадах культурології та релігієзнавства. У той час, коли у сучасному суспільстві лише ведуться розмови та невтомні дискусії з приводу викладання основ віри та християнської етики дієва співпраця Української Православної Церкви та Міжрегіональної Академії управління персоналом дає реальну можливість сучасній молоді у процесі навчання та у масштабному напрямку праці на ниві просвітництва вже зараз ознайомитися з історією християнської Церкви, основами християнської моралі, християнською соціальною доктриною, а також основними поняттями сучасної православної теології. Крім того, студенти мають доступ до науково-богословської літератури, у МАУП друкуються навчальні посібники з основ православної віри, основ християнської етики. Іншими словами це дає змогу не лише в глибині серця відчувати віру в Бога, а й в процесі освіти, земного покликання бути причетними до Божого розуму, ласки, любові та христової істини. Що на сьогодні і є реальним вкладом в розвиток духовності та відродження української культури».

Наприкінці зустрічі єпископ Макарівський Іларій, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви вручив високі церковні нагороди за вагомий вклад в розвиток православної духовності і співпрацю у сфері світської та релігійної освіти. Орден святого великомученика Георгія Побідоносця — Голові Наглядової Ради МАУП, професору Георгію Щокіну, та орден святителя Петра Могили — Заступнику Голови Наглядової Ради МАУП — Щокіну Ростиславу Георгійовичу.

Також із керівництвом МАУП були розглянуті питання співпраці у проведенні спільних наукових та студентських конференцій, круглих столів, катехізаторских лекцій, можливості здійснення сумісних видань. Були також розглянуті питання взаємодії на теренах культурного, морального та релігійного виховання сучасної молоді, яка становить майбутнє України, та інші питання.
 
ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com