УКР РУС ENG 
   

Слово Вітання Блаженнішого Митрополита Володимира з Різдвом Христовим від вікарних архієреїв і духовенства Київської єпархії Української Православної ЦерквиВаше Блаженство, Блаженніший Владика і для всього Вашого словесного стада, яке зібрали сьогодні ці стіни Трапезного храму преподобних отців наших Антонія і Феодосія Печерських,
добрий пастирю і милостивий отець!

Києво-Печерська Лавра, колиска руського чернецтва, яка розкинулася своїми двома крилами Ближніх і Дальніх печер на берегах нашого Йордану – сивочолого Дніпра, знову сьогодні, як і протягом століть стає Віфлеємським вертепом, над яким лунає ангельський спів: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, поміж людьми благовоління!» Знову Господь зволив народитися і принестися в жертву людському роду, руками Предстоятеля нашої Церкви у Божественній Євхаристії, яку було звершено Вами в день пам’яті про подію, що сталася більш ніж дві тисячі років тому, коли виповнилася повнота часу, коли «Бог Господь і явився нам», коли «Сім’я жони стерло главу змія», коли ми стали вже не рабами, а дітьми Божими, коли Бог став людиною, щоб ми отримали обожнення.

Цими радісними днями, Ваше Блаженство, як і щороку, дозвольте привітати Вашу святиню різдвяним вітанням, яке лунає сьогодні звідусіль, вириваючись із подячних Богові сердець: «Христос Роджається! Славімо Його!».

У ці зимні святочні дні, наші душі, що полум’яніють любов’ю до Господа, знову привели нас у численні храми і монастирі для прийняття неземної благодаті різдвяних богослужінь. Знову подумки ми споглядаємо невимовну тайну Боговтілення: Бог із любові до нас зглянувся, до земнородних, Він «схиляється» по слову Псалмоспівця, щоб «подивитися вниз». І спрямований вниз погляд Бога преображає кожного з нас, і світ навколо нас, підносить нас від земного до небесного, від дольного до горнього.

Нічого не може бути більш піднесеного, аніж ця любов, яка схиляється, сходить долу, робить Себе залежною. І ця слава Божественної любові відкривається тим, хто подібно згаданим євангелістом Лукою пастирям, бодрствує.

У цьому безперестанному бодрствуванні біля свого словесного стада, перебуваєте і Ви, Ваше Блаженство, охороняючи його від хижого звіра розколу, розділення, ворожнечі, і всього того, що є противним євангельській істині і заповідям Господнім. Ви невпинно повторюєте слова: «Доки є час, потрібно робити добро», Ви проповідуєте любов до Бога і любов до ближнього. Ви, умножаючи стадо пастирів і пасомих, не забуваєте примножувати і любов посеред нас прикладом свого жертовного служіння, покладаючи душу свою, відшуковуючи і соту заблудлу вівцю, повертаючи її в церковну огорожу. Для всіх Ви, по слову апостола Павла, є всім, щоби кожен, в міру свого сприйняття побачивши у вас, прийняв і для себе потрібний йому зразок особистого спасіння.

Споглядаючи Вас, убіленого сивиною, немічного тілом, проте міцно тримаючого пастирський посох, щоб захистити і направити до вірного шляху кожного із нас, нам, духовенству, часто совісно поглянути у Ваші відкриті і ласкаві очі, оскільки ніхто з нас не може похвалитися і сотою долею того, що роблять Ваші святительські руки на ниві Господній. Однак сподіваємося на слова Господні, що і ті, котрі прийшли в останню годину, по Вашим молитвам, отримають свою мзду від пастиреначальника Христа-Спасителя. Кожен із ченців і мирян із благоговінням і трепетом поспішає почути слова Вашої проповіді та настанови, отримати благословення від того, хто є правилом віри та зразком смирення, образом для вірних, як у слові, так і в ділі.

Рік, що минає, був сповнений визначними подіями у нашому церковному житті, які стали знаковими, викарбувалися на скрижалях наших сердець, увійшли в історію, будуть повчальними для майбутніх поколінь. Отримав Ваше архіпастирське і предстоятельське благословення, з подякою Богові, новообраний Президент нашої держави. Віримо, що по Вашим молитвам і завдяки Вашому мудрому, десятиліттями вивіреному досвіду, церковно-державні відносини в Україні стануть реальним зразком омріяної в століттях богословами симфонії.

Ще зовсім недавно всі ми разом у цьому святому храмі вітали Вас, Ваше Блаженство, разом зі Святішим Патріархом Кирилом із 75-річчям від дня Вашого народження. Вся церковна православна повнота, у всій своїй виключності, долучилася до торжества Київської Церкви, зібравшись у золотоверхому Києві. Присутність та Євхаристичне єднання Предстоятелів і представників усіх Помісних Православних Церков засвідчила невід’ємність нашої святої Української Православної Церкви від сім’ї світового православ’я. Ваша непересічна особистість є беззаперечним авторитетом як в повноті Руської Православної Церкви, так і посеред православного, і не лише православного світу. Без перебільшення можна сказати, що стабільністю Церковного життя, багаторічним Предстоятельським служінням Церкві, державі та нашому народові, Ви стали гарантом суспільного спокою, як в Україні, так і знаковою особистістю поза її межами.

З Вашого благословення та Вашими апостольськими трудами закладено підмурок майбутнього Свято-Воскресенського кафедрального собору, в якому, віримо, дякуючи спільним зусиллям, незабаром будемо підносити і спільну молитву. Закладено також і духовно-просвітницький центр при соборі, завданням якого є, по слову Христа, «стати ловцем людських душ і благовіствувати світові про Того, Хто вчора і сьогодні Той же», нині доступними новими, відповідними до плинного часу методами та технологіями євангелізації.

У ці святі дні Ваше Блаженство, світло Віфлеємської зірки привело сюди нас, Ваших вікарних архієреїв, намісників і настоятельок монастирів, благочинних і духовенство Києва і Київської єпархії, усіх люблячих Вас прихожан, щоб разом із Вами та ангелами прославити Новонародженого Богонемовля Христа, і, колінопреклонно стоячи біля Його ясел, просити для Вас спасительного пастирського бодрствування, безперестанного обновлення і зміцнення, яке Ви черпаєте в молитві на висоті архіпастирського служіння Київського престолу. Просимо для Вас у Бога миру, духовної радості, вірних помічників у несенні предстоятельського хреста і многих та благих літ благословенного життя заради нас і нашого спасіння.

Христос Рождається! Іс полла єті деспота Ваше Блаженство!

8.01.2011 року,
Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра

 
Від імені вікарних архієреїв, намісників і настоятельок монастирів, благочинних і духовенство Києва і Київської єпархії,
 
† Олександр,
архієпископ Переяслав-Хмельницький,
вікарій Київської Митрополії,
секретар Предстоятеля Української Православної Церкви

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com