УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Вийшла друком наукова праця заступника голови Синодального відділу у справах молоді архімандрита Гавриїла (Кризини)З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви, Видавничий відділ УПЦ видав книгу заступника голови Синодального відділу у справах молоді, професора Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія архімандрита Гавриїла (Кризини) «Паламізм та духовно-культурне відродження православної екумени» (216 с.).

Це дослідження впливу паламізму на духовно-культурне життя православних країн. Паламізм розглядається як метафізичне вчення про буття, Бога та людину, що дає можливість обґрунтування ісихазму як одного з методів святоотецької православної аскетики.
 
Автор за допомогою аналізу подвижницького чернечого і суспільного життя, пам’яток церковного мистецтва, письмових свідоцтв, в яких знайшла відображення богословська спадщина святителя Григорія Палами та його сподвижників-ісихастів, розкриває роль і значення паламізму в духовно-культурному відродженні православної екумени — країн, що традиційно входили в сферу релігійного і культурного впливу Візантійської імперії.

Проведене дослідження ісихазму і особи святителя Григорія Палами є особливо актуальним для сучасної філософської думки внаслідок глобальної антропологічної кризи – браку в сучасну епоху належної ясності у питанні про самовизначення людини, про сенс існування, унікальність особи та її призначення.

ДО РЕЧІ. Це вже третя наукова монографія архімандрита Гавриїла (Кризини), перші дві: «Православна Церква в Закарпатті (вік ХХ)» й «Твердиня Православ’я Закарпаття – Ізький Свято-Миколаївський чоловічий монастир». Окрім цього він є автором житія преподобного Алексія Карпаторуського, автором ідеї іконописної композиції Собору Карпаторуських святих та низки статей.
 
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com