УКР РУС ENG 
   

Звернення Блаженнішого Митрополита Володимира до організаторів і учасників міжнародної міжконфесійної конференції «Світові релігії і громадянське суспільство в боротьбі з ненавистю та екстремізмом»Ваше Блаженство!
Вельмишановні представники релігійних громад!
Пані та панове!

Сьогодні ми є свідками безпрецедентної події в житті України. Тут, у Києві, за історичним благочестивим висловом «Другому Єрусалимі», на благословенній українській землі зібралися численні представники різних церков та релігійних об’єднань, міжнародних, неурядових і громадських організацій. Мабуть, вперше Україна приймає такий представницький міжрелігійний форум. Важливо і те, що темою для обговорення форуму стали найважливіші виклики двадцять першого століття: екстремізм, ненависть, нетерпимість та ксенофобія.

Як це не сумно визнавати, але перші десять років третього тисячоліття стали роками безпрецедентних проявів екстремізму та нетерпимості. Певним символічним початком нового тисячоліття стало 11 вересня 2001 року, коли ми стали свідками найстрашніших терористичних актів за всю історію людства. З тих пір ми постійно чуємо про все нові і нові прояви нетерпимості на расовому, національному та релігійному ґрунті в різних куточках земної кулі.

Слід визнати, що людство виявилось неготовим дати відповідь на цей новий виклик. ХХ століття було століттям багатьох ілюзій, які тепер потерпають повний крах. Як комуністичний проект, що обіцяв нам швидку побудову земного раю, так і західна ідеологія прогресу, що оптимістично пророкувала швидкий розвиток в соціальній, економічній та науковій сферах, який докорінно змінить людство, сьогодні виявилися нежиттєздатними. І якщо ХХ століття було століттям кризи релігійності, коли релігія зазнавала утисків та прямого переслідування, сьогодні, на початку нового століття, ми спостерігаємо зростання інтересу до релігійних питань. І тому ми сьогодні зібралися для того, щоб обговорити можливі відповіді на виклики нового тисячоліття.

Підґрунтям усіх проявів екстремізму, та ксенофобії є ненависть, як особливий внутрішній гріховний стан. Саме ненависть штовхає людину до агресивних вчинків проти свого ближнього. Сьогодні ми спостерігаємо, як ненависть намагається виправдовувати себе релігійними мотиваціями. Члени екстремістських угрупувань тлумачать свою нетерпимість та агресивність як певну чесноту, продиктовану суворим дотриманням релігійних настанов.

Вважаю, що ми маємо зробити одностайну заяву про те, що екстремізм, ненависть, нетерпимість та ксенофобія не відповідають жодній з релігійних систем. І тому екстремістські організації, що виправдовують свої дії релігійними постулатами, мають бути нами однозначно засуджені. Ми маємо чітко заявити, що екстремізм та усі прояви насильства та нетерпимості на релігійному ґрунті, є плодом спотворення релігії. Крім того, ми маємо зробити усе, аби донести цю принципову думку до членів наших конфесій. Екстремізму ми маємо протиставити наполегливу просвітницьку роботу. Наше завдання — не лише надихати та підтримувати в людях віру, але й виховувати справжніх громадян з належним рівнем відповідальності за свої вчинки.

Вірю, що Господь Бог благословить наші добрі наміри. Бажаю організаторам та учасникам цього високого зібрання благословенних успіхів та Божої допомоги.
 
†Володимир,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com