УКР РУС ENG 
   

ХЕРСОН. Голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи взяв участь в освяченні храму в ім’я преподобного Варсонофія в виправній колонії №615 квітня у Херсонській виправній колонії №61 було освячено новозбудований православний храм. Чин освячення храму в ім’я преподобного Варсонофія Херсонського звершив архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн. Церкву було зведено спільними зусиллями засуджених, адміністрації установи та відповідального за тюремне служіння в Херсонській єпархії протоієрея Димитрія Чорнея.

Після освячення владика Іоанн вручив церковні нагороди і грамоти всім, хто доклав зусиль до спорудження храму – церковних орденів удостоїли начальника управління Державної пенітенціарної служби в Херсонській області генерал-майора Володимира Пінькаса, колишнього начальника колонії №61 Петра Боднаря, при якому розпочалося будівництво, а також церковні грамоти отримали засуджені, які безпосередньо будували та прикрашали православний храм.

В освяченні також взяв участь голова Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи священик Віктор Яценко, який повідомив, що з шести колоній, розташованих в Херсонській області в п’яти є православні храми, а в цій колонії №61 довгий час не було церкви. Потреба в присутності храму була велика, адже це колонія, в якій знаходяться хворі на туберкульоз у важкій стадії розвитку хвороби, сьогодні тут присутні 450 хворих засуджених зі всієї України. Крім того, в колонії присутні 23 засуджені до довічного ув’язнення, велика частина яких також готувалася до освячення церкви і які виявили бажання посповідатися і причаститися Святих Христових Таїн.

Хоча особиста присутність «довічників» на освячені була заборонена з огляду на вимоги режиму, владика Іоанн разом із священиками завітали в корпус, де утримуються засуджені до довічного позбавлення волі і під церковні піснеспіви причастили всіх бажаючих, які заздалегідь готувалися до великої духовної події в колонійському житті.

Інформаційна служба Синодального відділу
Української Православної Церкви у справах
пастирської опіки пенітенціарної системи

ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com