УКР РУС ENG 
   

Заява виконуючого обов’язки голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького Олександра стосовно офіційної позиції Української Православної Церкви щодо державно-церковних відносин14 квітня 2011 року в мас-медіа з’явилась інформація про звернення зборів громадськості Української Православної Церкви до Президента України В. Януковича і прем’єр-міністра М. Азарова з вимогою «припинити інтеграцію до Євросоюзу та надати канонічній Православній Церкві в Україні статус домінуючої».

В зв’язку з цим Секретаріат Київської Митрополії УПЦ заявляє, що висловлювання офіційної позиції Української Православної Церкви щодо державно-церковних відносин та звернення і документи, що носять офіційний характер, згідно зі Статутом УПЦ, знаходяться в компетенції лише Священного Собору та Священного Синоду УПЦ на чолі з її Предстоятелем.

Особиста громадська позиція, висловлювана окремими вірними УПЦ, з точки зору Священноначалля, носить приватний характер і тому не має сприйматися як позиція всієї Церковної повноти.

Тому звернення зборів громадськості Української Православної Церкви, про яке йдеться в повідомленнях в пресі від 14 квітня 2011року, не є офіційною Церковною позицією Української Православної Церкви.

Просимо журналістів звернути увагу на цей факт і для отримання офіційних коментарів звертатися в Прес-офіс УПЦ.
З повагою,
 
† Олександр,

АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ
В.О. ГОЛОВИ ВІДДІЛУ ЗОВНІШНІХ ЦЕРКОВНИХ ЗВЯЗКІВ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com