УКР РУС ENG 
   

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира до учасників конференції «Спадщина Сергія Булгакова в сучасному соціо-гуманітарному дискурсі»Організаторам та учасникам Міжнародної конференції

«Спадщина Сергія Булгакова в сучасному соціо-гуманітарному дискурсі»


 

Шановні колеги!

Возлюблені у Христі брати й сестри!

 
2011 року ми відзначаємо 140-ву річницю з дня народження видатного філософа та богослова, відомого науковця та церковного діяча протоієрея Сергія Миколайовича Булгакова. Життєвий шлях отця Сергія був досить неординарним. Здобувши славу як прибічник марксизму та як спеціаліст в галузі політичної економії, Сергій Миколайович перейшов в табір «ідеалістів» і не тільки став яскравим апологетом християнства, але й прийняв сан православного священика.

Життя та служіння отця Сергія припало на трагічну епоху в історії людства. Він був свідком двох світових війн, революції та громадянської війни в Росії, розділив сумну долю вигнанців-емігрантів. З його ім’ям нерозривно пов’язана історія найвідомішої емігрантської православної богословської фундації — Свято-Сергієвського богословського інституту в Парижі.

Спадщина отця Сергія Булгакова надзвичайно багатогранна. Він залишив ґрунтовні праці і з політекономії, і з соціології, і з культурології, і з філософії, і з богослов’я. Як при його житті, так і сьогодні погляди отця Сергія викликали гострі суперечки. І нам приємно бачити, що саме в Києві, де Сергій Миколайович формувався як вчений на початку ХХ століття, сьогодні проходить конференція, присвячена його спадщині. Дуже важливо, що цей форум носить міжгалузевий характер. В роботі конференції беруть участь філософи, економісти, історики, богослови. Дуже символічно, що засідання конференції проходять у приміщенні двох  вищих шкіл: світської (Київського національного університету імені Тараса Шевченка) і духовної (Київської духовної академії). Це відбиває масштабність особистості отця Сергія, актуальність його творів як для світської науки, так і для богослов’я.

Бажаю учасникам конференції плідної роботи та благословенних успіхів у справі вивчення творчої спадщини протоієрея Сергія Булгакова.
 
 

+ВОЛОДИМИР

Митрополит Київський і всієї України,

Предстоятель Української Православної Церкви

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com