УКР РУС ENG 
   

УВАГА! 24 травня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, у Києво-Печерській Лаврі відкриється виставка «Кобзар — співець святинь України»24 травня о 15:00, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, у виставковому залі Успенського собору Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з нагоди 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі відкриється виставка «Кобзар — співець святинь України».

Експозиція надає можливість ознайомитися зі зразками творчої спадщини Тараса Шевченка — поетичної та художньої. Адже він як митець і майстер слова змальовував і описував вітчизняні святині: Києво-Печерську та Почаївську лаври, Межигірський монастир, Свято-Іллінську церкву у Суботові, хрест, встановлений на місці мученицької смерті князя Бориса. Іноді його малюнки є єдиним свідченням зовнішнього вигляду споруд, адже деякі з згадуваних храмів і монастирів були згодом знищені. На виставці представлені репродукції малюнків, збірки поезій, дореволюційні видання Шевченкового «Кобзаря», посмертні видання журналів «Основа» (1861-1862) з вибраними творами та спогадами близьких і друзів поета, портрети Тараса Григоровича.

Особливе місце в експозиції займає примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія — одного з перших українських перекладів канонічного тексту Четвероєвангелія, визначної рукописної пам’ятки давньоукраїнської мови та мистецтва XVI століття. Цього року відзначається 455-річчя з початку його створення. Поет залишив надзвичайно хвилюючий опис цього унікального твору.

Про невмирущість пам’яті про Великого Кобзаря і актуальність його духовного надбання свідчать численні сучасні вітчизняні та закордонні академічні видання, присвячені його життю і творчості .

Для побудови використані експонати з колекції Музею «Православна Україна» Київської Митрополії та особистої збірки Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Адреса: м. Київ, вул. Івана Мазепи, 21, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, виставковий зал Успенського собору.

Телефон для довідок: 280-66-46, 280-12-79.


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com