УКР РУС ENG 
   

Тестова версія прес-конференції «Справжня мета проведення Ювілейного Собору УПЦ» (+ ВІДЕО)Шановні читачі!

Пропонуємо вашій увазі відповіді офіційних речників Української Православної Церкви на запитання, що були поставлені журналістами під час прес-конференції «Справжня мета проведення Ювілейного Собору УПЦ». Нагадаємо, що вона відбулася 1 липня у Києво-Печерській Лаврі.

Відеосюжет про подію дивіться тут >>>

Яка мета скликання Собору УПЦ?

Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ: Як відомо, рішення про проведення Собору УПЦ прийнято на останньому засідання Священного Синоду УПЦ за ініціативи Блаженнішого Митрополита Володимира, як це передбачено Статутом про управління Української Православної Церкви. З 1992 року в Українській Православній Церкві не проводилися засідання Собору. З часу його останнього проведення в нашій Церкві відбулися суттєві зміни: значно зросла кількість парафій, храмів, монастирів, єпархій, духовних навчальних закладів і синодальних установ, активізувалася внутрішня і зовнішня діяльність.

Тому проведення Собору продиктовано наступними умовами: необхідно соборно підтвердити всі прийняті раніше Священним Синодом і Архієрейськими Соборами, внести певні зміни до Статуту про управління, оцінити діяльність Церкви за цей період, намітити плани на майбутнє. Зараз ми готуємося до проведення такого важливого і необхідного форуму в житті нашої Церкви.

Із чим пов’язано те, що Собор було вирішено скликати так швидко і дещо терміново?

Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ: Не потрібно перейматися тим, що Собори скликаються швидко. Все залежить від того, наскільки швидко працює Оргкомітет з підготовки до проведення. Відразу ж після засідання Священного Синоду УПЦ ми приступили до роботи. В єпархіях уже проводяться єпархіальні збори, на яких обираються делегати від кожної єпархії і по одному представнику від духовенства, чернецтва і мирян. Коло важливих документів, які будуть прийматися на Соборі, визначено і розіслано архієреям.

Тут немає жодних планів, таємних від людей, тому що на Соборі будуть присутні всі представники нашої Церкви — від єпископа до простого мирянина. І ті документи та рішення, що пропонується прийняти на Соборі, будуть або прийняті, або відхилені. Проте ніяких «кулуарних» ігор не потрібно вбачати в швидкому скликанні Собору УПЦ.

Архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ:
Варто відзначити, що Собор є ювілейним і приурочений саме до дати 9 липня - до 45-річчя хіротонії Блаженнішого Митрополита Володимира. Крім того, рішення насправді не було терміновим. Про це говорили ще в 2007 році, 4 роки тому, коли приймалася нова редакція Статуту про управління УПЦ. Але тоді складалися обставини, що завадили тоді провести Собор. На сьогодні ніяких перешкод для його проведення не існує, а отже церковна повнота збереться і своїм голосом прославить Православну Церкву.

Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ: Я ще хотів доповнити. У наступному році Церква відзначатиме 20-річчя Харківського Собору, 1150-ліття Київської Митрополії та 20-річчя предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира. Провести Собор у наступному році, коли святкуватимуться ці три важливі дати, буде надзвичайно обтяжливо для нашої Церкви і в матеріальному, і в організаційному плані. Тому ми вирішили провести Собор раніше.

Протоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Предстоятеля УПЦ, секретар Вищої Церковної Ради: Сучасні технології допомагають не тільки швидко готуватися до проведення Собору, але й швидко проводити, тому що делегати вже мають всі документи, які будуть обговорюватися на Соборі. Крім того, Собор збирається не для того, щоб проводити дискусії, а для того, щоб прийняти конкретні рішення з конкретного кола питань.

Сьогодні громадськість дуже гостро реагує на Собор, із чим це пов’язано? І чи планується на Соборі прийняття документів щодо загоєння розколу Церкви?

Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ: Я думаю, що так гостро ставитися до Собору не потрібно, тому що це є життя, яке рухається вперед, а тому проведення Собору - природне явище в житті Церкви. Серед болючих питань, безумовно, буде обговорюватися церковною повнотою питання розколу. І відповідно за результатами обговорення буде прийняте звернення до братів і сестер, які сьогодні знаходяться в розколі.

Які саме документи передбачаються розглянути на Соборі?

Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ: Серед основних документів - доповідь Блаженнішого Митрополита Володимира, в результаті обговорення якої буде прийнятий кінцевий документ Собору УПЦ. Також буде прийняте звернення до тих, хто знаходиться в розколі, звернення до всієї повноти УПЦ, документ щодо змін і доповнень до Статуту про управління УПЦ, прикінцевий документ за результатами всіх піднятих питань на Соборі тощо.

Днями раніше Предстоятель Греко-Католицької Церкви заявляв про те, що прагне діалогу і порозуміння з Православними Церквами в Україні. Як, на вашу думку, чи такий діалог на часі, адже ваша Церква має найбільше непорозумінь з греко-католиками?

Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ: З греко-католиками нам є про що говорити. Дійсно, є питання, які сьогодні створюють певні проблеми в наших взаємовідносинах. Я думаю, що в захисті християнських моральних цінностей ми можемо співпрацювати, але поки в нас багато невирішених гострих питань. Проте їх ми теж не оминемо на Соборі.

Собор уже обростає плітками. Чи мають право на існування такі статті як-то стаття в газеті «Сегодня» про місцеблюстительство?

Архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ: Це ви, як журналіст, на це питання дайте відповідь. Коли я почитав цю статтю Блаженнішому Митрополиту Володимиру, то Блаженніший Владика сказав, що ми це вже проходили в 70-х роках. Є певна категорія людей, які живуть плітками. Проте правда є правдою. На сьогоднішній день ми не маємо ніякої проблеми, щоб отримати достовірну інформацію з перших вуст, від уповноважених людей, як від Собору, так і від Предстоятеля Церкви. Просто відвідайте Київську Митрополію і поставте будь-яке питання, яке сьогодні хвилює, до секретаря Предстоятеля, Керуючого справами УПЦ, прес-секретаря та інших.

Ще важливо всім сказати, і передайте всім: Драбинко Місцеблюстителем не буде. Більш того, питання про Місцеблюстителя взагалі не ставиться і не буде ставитись. Блаженніший Митрополит Володимир при здоров’ї і виконує в повному об’ємі свої повноваження як Предстоятель Церкви.

Чи пов’язане проведення цього Собору із 20-річчям незалежності України?

Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ: Взагалі Собор не скликається заради цивільних, державних питань, проте 20-річчя незалежності, цієї визначної для суспільного життя дати, Собор не омине.

Як ви, владико Олександре, знаходите сили поводити себе завжди професійно і толерантно з журналістами?


Архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ: Як хочете, щоб ставилися до вас, так і ви робіть. Ми вже 10 років з отцем Георгієм Коваленком працюємо над ЗМІ і зі ЗМІ - це і створення телеканалів, інтернет-ресурсів, теле- і радіопрограм – і весь церковний інформаційний простір ми заповнюємо, наскільки Господь нам дає сили, Словом Божим. Як було сказано апостолами: слово Господнє ідіть і проповідуйте. По-друге, для нас зразком під час спілкування з журналістами, колегами тощо, є життя нашого Предстоятеля.

Чи планується ще напередодні Собору проведення прес-конференції?

Протоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Предстоятеля УПЦ, секретар Вищої Церковної Ради:
Дивлячись від зацікавленості журналістів. До речі, уже зараз розпочинається акредитація на Ювілейний Собор Української Православної Церкви, яка триватиме до 6 липня включно. Для цього необхідно надіслати листа на адресу: presschurch@gamil.com. У листі мають бути вказані: назва ЗМІ, посада, прізвище, ім’я, по батькові журналіста, паспортні дані.

Заплановано:
- протокольну зйомку роботи Собору – 14:00
- підхід до преси прес-секретаря Предстоятеля УПЦ протоієрея Георгія Коваленка – 14:15
- брифинг за результатами Собору – 16:00
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com