УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день свята Успіння Божої Матері Блаженніший Митрополит Володимир молився на Соборній площі Києво-Печерської Лаври28 серпня, у день свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

Блаженнішому Владиці співслужили: намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, ректор Київських духовних шкіл архієпископ Бориспільський Антоній, єпископи: Макарівський Іларій, Яготинський Серафим,  Васильківський Пантелеімон та Дрогобицький Філарет.

Богослужіння супроводжувалося співом трьох хорів: Митрополичого (регент архідиякон Геронтій (Борисевич), хору Київських духовних академії та семінарії (регент ігумен Роман (Підлубняк) та дитячо-юнацького хору ім. святого Іоанна Дамаскіна м. Санкт-Петербург (регент Ірина Болдишева).

Наприкінці Божественної літургії, Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Володимир поздоровив паству із престольним святом Лаври та прикликав на усіх первосвятительське благословення.

Після відправи священнослужителі й віруючі пройшли хресним ходом до площі біля Ближніх Печер, по завершенні якого, був відслужений подячний молебень до Пречистої Божої.

Напередодні ввечері, Архіпастир очолив святкове Всенічне бдіння у Трапезному храмі Лаври.

Успіння Пресвятої Богородиці – одним з дванадцяти найбільших свят Православної Церкви. За переданням за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. А вже в цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії відійшла до Господа. Тіло Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця її батьків та чоловіка. У дорозі до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та ангели.


Фоторепортаж


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com