УКР РУС ENG 
   

УВАГА! Повноважний представник Української Православної Церкви у Верховній Раді України протоієрей Василій Русінка виступив із заявою щодо участі віруючих у «хресних ходах» проти ідентифікаційних податкових номерів (ІПН), НАТО і «тотальної чіпізації»Представництво Української Православної Церкви у Верховній Раді України попереджує, що про «хресні ходи» проти ідентифікаційних податкових номерів (ІПН), НАТО і «тотальної чіпізації», заклики до участі в яких останнім часом лунають в нецерковних засобах масової інформації, не є релігійними заходами.

Ці акції за своєю суттю є проявами антиглобалізму і участь у них, як і в кожній демократичній країні, може брати будь-який громадянин за власним бажанням чи покликом своєї совісті. Але видавати виявлення власної громадянської позиції та протестних настроїв за хресні ходи, які є різновидом богослужіння, без благословення Священноначалія Української Православної Церкви, є підміною богослужбових дій.

Це відкриває простір для різного роду маніпуляцій над віруючими людьми різним політичним силам, неурядовим організаціям та окремим особам, метою яких є політичні цілі чи непомірні власні амбіції. Для віруючих людей мають завжди бути застереженням слова святого апостола Павла: «Ви куплені дорогою ціною, тож не ставайте рабами людей!» (1 Кор. 7, 23).

Також існує застереження для кліриків Української Православної Церкви, які піддалися на провокативні гасла організаторів таких «хресних ходів проти …» і беруть у них регулярну участь, що подібні дії можуть бути предметом розгляду церковного суду.

8.09.2011 року.
 
Протоієрей Василій Русінка,
Повноважний представник УПЦ
у Верховній Раді України

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com