УКР РУС ENG 
   

02.10.2006. УКРАЇНА – БЕЛЬГІЯ. Офіційний представник УПЦ при міжнародних організаціях взяв участь у третій зустрічі членів Конференції європейських ЦерковУ п'ятницю, 22 вересня, в Брюсселі (Бельгія) відбулася третя зустріч представників Церков - членів Конференції європейських церков з церковно-суспільних відносин. У цьогорічній зустрічі взяли участь 55 представників найбільших європейських Церков та офіційних європейських інституцій.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на цій зустрічі представляв протоієрей Олександр Білокур - офіційний представник УПЦ при міжнародних організаціях. Окрім православної були представлені також старокатолицька, протестантська та англіканська традиції. Православну Церкву в зібранні репрезентували Руська Православна Церква (ВЗЦЗ МП, Молдавська Митрополія, Віленська єпархія), УПЦ та Православні Помісні Церкви Сербії, Румунії, Словаччини та Чеських земель.

Головні теми нинішньої зустрічі - співпраця Церкви та суспільства, свободи та права людини в країнах Європи. У першій частині роботи форуму були заслухані звіти представників кожної країни про стан церковно-суспільних відносин. Представник Української Церкви при міжнародних організаціях підняв питання про надання Церкві в Україні статусу юридичної особи, реституцію майна і зняття численних перепон у соціальному служінні Церкви. Мова йшла і про порушення у нашій країні права людини на релігійну освіту, про те, що попри добру волю президента й усі домовленості між Церквою та освітніми інституціями, на жаль, двері школи перед Церквою ще зачинені. Усі ці питання були включені в резолюцію Конференції, яка стане робочим документом в Європейській комісії, Європарламенті та Раді Європи. Представники цих інституцій, зокрема депутат Європарламенту Кінга Гал, представник підрозділу Єврокомісії з фундаментальних прав Арістотеліс Гавриліадіс, директор європейського офісу міжнародної організації «Міжнародна амністія» Дік Остін брали активну участь у роботі зібрання і виявляли зацікавленість питаннями стану релігійних свобод в Україні.

У своїй доповіді А.Гавриліадіс зазначив, що, не дивлячись на високий рівень розвитку правозахисних установ, ситуація з правами людини в країнах Євросоюзу загалом незадовільна. К.Гал вказала на проблему узгодженості прав людини з іншими цінностями, зокрема з такою цінністю, як безпека, що особливо загострилася в умовах боротьби з тероризмом. Своє бачення цих проблем висловили представники інших європейських Церков. Священик Георгій Рябих - помічник голови відділу зовнішньо-церковних відносин МП, ознайомив присутніх з напрямками осмислення концепції прав людини в Руській Православній Церкві. Дискусія, що відбулася потому, засвідчила, що питання свободи й моралі, особистості та суспільства, участі релігійних установ у громадському житті однаково важливі для християн як на Сході, так і на Заході.

Серед організаційних питань розглядалося питання про проведення третьої європейської екуменічної асамблеї, що має відбутись у вересні 2007 році в румунському місті Сібіу: затвердження програми проведення асамблеї, порядок денний, квоти представництв від європейських Церков, у тому числі Римо-Католицької церкви, та організацій.

Протоієрей Олександр Білокур,
офіційний представник УПЦ при міжнародних європейських організаціях

 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com