УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день свята П’ятдесятниці урочисту Божественну літургію в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври звершив Блаженніший Митрополит ВолодимирЗа Літургією та Всенічною 27 травня Предстоятелю Української Православної Церкви Митрополиту Володимиру співслужили архієпископи Вишгородський Павел, Переяслав-Хмельницький Митрофан, єпископ Бориспільський Антоній, а також священнослужителі монастиря та викладачі Київської духовної академії і семінарії.

За богослужінням також молилися Міністр культури та туризму України Юрій Богуцький та поет, Герой України Борис Олійник.

Свято Трійці також має назву П'ятдесятниці, тому що зішестя Святого Духа на апостолів звершилося в п'ятдесятий день після Христового Воскресіння. Християнська П'ятдесятниця поєднує два торжества: славу Святої Трійці та Святого Духа. Перший день П'ятдесятниці, неділю, Церква присвячує Святій Трійці, а другий - понеділок - Святому Духу.

Святкування на честь Святого Духа Церква розпочинає Всенічною, яка звершується відразу після Літургії у День Святої Трійці. Читаються три коліннопреклонні молитви, складені ще в IV столітті святим Василієм Великим.

День Святої П'ятдесятниці здавна вважався днем народження Церкви Христової, створеної не людьми, а Божественною благодаттю.

На Трійцю прийнято прикрашати храми та помешкання травою, квітами та гілками дерев. Так святкувала П'ятдесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна Церква зберегла цей звичай, надавши йому нового значення: тепер молода зелень та квіти не лише символізують приношення Богу зачатків весни, а й саму Церкву Христову, а також вказують на оновлення людей Духом Святим.

Максим Сидоренко  


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com