УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Проректор Київської духовної академії архімандрит Іларій (Шишковський) став єпископом Сєверодонецьким і СтаробільськимУвечері в суботу, 28 липня, в Синодальному залі Київської Митрополії відбувся чин наречення проректора Київської духовної академії архімандрита Іларія (Шишковського) в єпископа Сєверодонецького і Старобільського.

Перед собором архієреїв Української Православної Церкви отець Іларій зачитав «Слово при нареченні»; стисло розповів про свій життєвий шлях, а також наголосив, що рішення Священного Синоду УПЦ про призначення його правлячим архієреєм стало для нього несподіванкою. Він також попросив присутніх ієрархів підтримати його на початку шляху пастирського служіння на новоствореній кафедрі, а також постійно молитися про нього перед престолом Божим.

У неділю, 29 липня, в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні собору єпископів Української Православної Церкви звершив над архімандритом Іларієм архієрейську хіротонію.

Окрім українських архієреїв, участь у богослужінні взяв представник Елладської Православної Церкви архієпископ Діавлійський Дамаскін.

У своєму слові «На вручення жезла» Предстоятель розповів новообраному архієрею про основні обов'язки, що стоять перед єпископом, а також дав відповідні поради.

«На архіпастирі, який має захищати словесне стадо, оберігати віроповчальні істини та канони, лежить велика відповідальність перед Богом, щоб вічне незмінне Божественне Одкровення було почуте та сприйняте сучасним світом. Для цього потрібні не лише розуміння та вченість, а й, що більш важливо, бажання і здатність жити за вірою та власним прикладом вести боголюбивий народ до Христа», - відзначив Блаженнійший Митрополит Володимир, звертаючись до нового єпископа.

Отримавши жезл, як символ архієрейської влади, владика Іларій закликав своє перше архієрейське благословення на присутніх віруючих.

Після богослужіння новообраного єпископа привітали духовний наставник владики митрополит Луганський і Алчевський Іоаннікій, а також ректор, викладачі та студенти Київських духовних шкіл.

Єпископ Іларій походить із робітничого містечка Луганської області. Після закінчення служби у лавах Збройних сил, з благословення архієпископа (нині митрополита) Іоаннікія, вступив до Київської духовної семінарії, по закінченні якої продовжив навчання в Київській духовній академії. Здобув вищу духовну освіту з науковим ступенем кандидат богослов'я.

Діяльність у Київських духовних школах владика Іларій розпочав черговим помічником інспектора, викладав моральне богослов'я, православну еклезіологію, історію православ'я на Русі та церковнослов'янську мову.

Останнім часом обіймав посади секретаря Вченої ради та проректора Київської духовної академії; також був призначений секретарем Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ.

Інший напрямок діяльності, якою в минулому займався єпископ Іларій - робота у Видавничому відділі Київської Митрополії. Все розпочиналося з відродження «Православної газети», а з роками на базі редакції був створений Синодальний відділ «Місія духовної просвіти».

Декілька років єпископ Іларій викладав у Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП), був учасником багатьох науково-практичних конференцій. Владика повідомив, що в майбутньому не збирається залишати жодного з цих напрямків діяльності.

«Увесь досвід, який я набув у Києві, намагатимуся використовувати у справі розбудови Сєверодонецької кафедри», - сказав владика Іларій.

Олександр Андрущенко

Фото Максима Брусники


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com