УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир молився за український народ у День незалежностіСьогодні, 24 серпня, в Україні відзначається День проголошення незалежності. В Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви звершив подячний молебень. Блаженнішому Владиці співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, намісник Глинської Свято-Різдва Богородиці ставропігійної пустині єпископ Васильківський Лука, викладачі Київської духовної академії, насельники Лаври у священному сані та настоятелі храмів столиці.

За богослужінням також молилися Голова Верховної Ради Олександр Мороз, лідер політичного блоку «Наша Україна - Народна самооборона» Юрій Луценко, а також представники інших партій та громадських організацій.

Під час молебня Блаженніший Митрополит Володимир подякував присутнім за спільні молитви та побажав кожному достойно пережити період подолання наслідків політичної кризи в Україні.

«Попри те що сьогодні головний храм найдревнішої святині Світового Православ'я напівпорожній, я твердо переконаний, що сюди прийшли саме ті, кому не байдужа доля України та її народу, - відзначив Архіпастир. - Уже 16 років Україна є незалежною державою, а наступного, 2008-го, ми відзначатимемо 1020-річчя відтоді, як наші землі були осяяні світлом християнської віри. З того часу і понині Українська Православна Церква разом зі своїм народом. Завдяки виваженому та рішучому вибору святого рівноапостольного князя Володимира, зробленого ним 988 року, ніколи не припинялася молитва перед Престолом Божим за Україну та українців».

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир мав бесіду з присутніми в соборі державними діячами та політиками, а також відповів на запитання журналістів. За словами Предстоятеля, в кожному православному храмі навіть найвіддаленішого куточка країни сьогодні звершувалися подячні молебні. Напередодні свята правлячі архієреї та священнослужителі запрошували на богослужіння представників усіх гілок місцевої влади. Цього дня в храмах лунали проповіді про необхідність об'єднання українського суспільства, докладання спільних зусиль до збереження єдності нації, миру та взаєморозуміння між громадянами.

«Враховуючи це, дуже прикро, що вже декілька років поспіль Українська Православна Церква змушена підходити до цього свята крізь безпідставні звинувачення в тому, що її вірні чада нібито не моляться за незалежну Україну та її народ», - наголосив Блаженніший Митрополит Володимир під час бесіди з журналістами.

Також Предстоятель Української Православної Церкви офіційно звернувся до співвітчизників з нагоди Дня незалежності.

А насамкінець пояснив, чому сьогодні, 24 серпня, не брав участь в екуменічному заході, організованому Секретаріатом Президента - «Молитві за Україну» в соборі Святої Софії. 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com