УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди початку нового навчального року в Київських духовних школахСвяткування Дня знань у Київській духовній академії і семінарії почалося Божественною Літургією, яку, у співслужінні професорів і викладачів у священному сані, звершив ректор цих навчальних закладів єпископ Бориспільський Антоній. Після богослужіння владика, звертаючись до вихованців і студентів КДАіС, зокрема відзначив, що життя й діяльність богослова, насамперед, повинні бути Євхаристично-центричними. «Тільки через реальне життя у Христі можна стати істинним християнином і гідним богословом-пастирем», - сказав ректор.

Потім на площі перед будівлею духовної академії був відслужений подячний молебень і освячені навчальні копруси, у яких під час літніх канікул тривав капітальний ремонт. Чин освячення звершив Блаженніший Митрополит Володимир.

Після богослужіння студенти й викладачі духовних шкіл на чолі з Блаженнішим Владикою пішли до Хрестовоздвиженського храму Києво-Печерської Лаври. Тут, перед ракою з мощами преподобного Нестора Літописця, Архіпастир звершив молебень на початок нового навчального року. Йому співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, керуючий справами Київської Митрополії архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, а також ректор академії й семінарії єпископ Бориспільський Антоній.

Предстоятель Української Православної Церкви закликав на присутніх Боже благословення та побажав успіхів у трудах і навчанні.

Цього ж дня в актовому залі Київської духовної академії (Києво-Печерська Лавра, корпус №45) відбувся врочистий Акт із нагоди початку нового навчального року. Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до студентів і викладачів духовних шкіл з архіпастирськими настановами (для зручності подаємо мовою оригіналу). А тим, хто цього року тільки вступив до шкіл, побажав мужності, сил і мудрості в становленні й опануванні початкових богословських знань.

«Господь даровал нам Божественное Откровение как залог Своей любви и Своего постоянного присутствия с нами, - отметил Предстоятель. - Углубляясь, изучая, анализируя, проникаясь Божественным Откровением и следуя его указаниям, всякий имеющий желание, вкусит и увидит «яко благ Господь». Блажен тот, кто стремится к истине. Дважды блажен тот, кто познал истину. Трижды блажен тот, кто живет по этой истине. Поэтому необходимо иметь не только знание, но необходима ещё сама жизнь по Евангелию».

Він також привітав єпископа Бориспільського Антонія, який рішенням Священного Синоду УПЦ був призначений ректором Київської духовної академії й семінарії, з 40-річчям; побажав духовних сил у керівництві великим колективом студентів і викладачів й подарував ікону Божої Матері.

А всі інші - викладачі та студенти отримали з рук Блаженнішого Митрополита Володимира, на пам'ять про цей день, по одному екземпляру книги «Літопис. Рік з життя Української Православної Церкви. 2006», яка була підготовлена до видання творчим колективом редакції Інтернет-порталу «Православ'я в Україні».

Після врочистого Акту для всіх курсів були проведені класні години, на яких викладачі вітали вихованців і студентів з початком навчального року й закликали до старанного вивчення богословських дисциплін.

Текст офіційного Звернення Блаженнішого Митрополита Володимира до співвітчизників з нагоди початку нового навчального року

Максим Сидоренко
Фото автора


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com