УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Напередодні Дня пам’яті преподобного Нестора Літописця відбулися урочисті заходи, присвячені Актовому дню в Київських духовних школахУ четвер, 8 листопада, у переддень Актового дня в Київських духовних семінарії та академії відбулися заходи, присвячені цьому святу.

Вдень, у храмі Всіх святих Києво-Печерської Лаври благочинний академічної церкви на честь Різдва Божої Матері архімандрит Іоасаф (Губень) у співслужінні викладачів КДАіС у священному сані, відслужив панахиду за покійними наставниками і вихованцями Київських духовних шкіл.

За богослужінням також молилися - ректор Санкт-Петербурзької духовної академії й семінарії архієпископ Тихвинський Костянтин і ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній.

Зазначимо, що архієпископ Костянтин прибув до Києва на запрошення владики Антонія для участі в урочистостях, присвячених Актовому дню.

Після панахиди в Хрестовоздвиженському храмі Лаври відбувся молебень біля раки з чесними мощами покровителя Київських духовних шкіл преподобного Нестора Літописця. Богослужіння очолив єпископ Бориспільський Антоній.

«Зараз, біля мощей преподобного Нестора Літописця, ми подякували Господу Ісусу Христу, Його Пречистій Матері, усім преподобним отцям Печерським, а особливо преподобному Нестору за те, що Господь благословив нам бути на цій землі, вчитися і вчити в стінах Києво-Печерської Лаври, ходити тими стежками, що просочені молитвою та сльозами багатьох тисяч наших співвітчизників.

І в ці хвилини, напередодні головного Академічного свята, ми просимо у Господа благословення на майбутнє, щоб Він дав нам сили нести свій послух, - кому вчити, кому вчитися», - сказав владика Антоній.

По закінченні молебню всі присутні приклалися до мощей преподобного Нестора Літописця.

На завершення цього дня Всенічну в Трапезному храмі в ім'я преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив ректор Санкт-Петербурзьких духовних шкіл архієпископ Тихвинський Костянтин. Йому співслужили керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, ректор КДАіС єпископ Бориспільській Антоній, представники усіх духовних семінарій Української Православної Церкви, а також ректор Мінської духовної семінарії архімандрит Леонід (Філь).

Максим Сидоренко   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com